ایمنی-پله-برقی

 

ایمنی پله برقی یکی از مهمترین مواردی است که باید تمام افرادی که از آن استفاده می کنند، درباره آن بدانند‌. تنها دانستن موارد ایمنی در پله برقی کافی نیست بلکه تمامی مسافران باید این موارد را رعایت کنند.

به علت گسترش روزافزون استفاده از پله برقی در بیشتر مکان ها ما در این مقاله از شرکت پله برقی اورتک قصد داریم تا در رابطه با نکات ایمنی استفاده از پله برقی مطالبی ارائه دهیم.

 

11 نکته مهم در مورد ایمنی استفاده از پله برقی

نکات-ایمنی-در-پله-برقی

1. کودکان، سالمندان و افراد ضعیف و بیمار نباید بدون حمایت بزرگسالان دارای توانایی رفتاری از پله برقی استفاده کنند. همچنین این افراد باید برای جلوگیری از حوادث از نرده دستی استفاده کنند. مسافرانی که به عصا، واکر و ویلچر تکیه می کنند نباید از پله برقی استفاده کنند، این افراد باید برای جابجایی خود از آسانسور استفاده کنند.

2. جهت حفظ ایمنی در پله برقی و برای جلوگیری از برخورد با موانع، سقف ها، پله برقی های مجاور یا مسیرهای متحرک شیبدار و ایجاد صدمات شخصی، مسافران نباید سر و دست خود را خارج از نرده محافظ دراز کنند.

3. یکی دیگر از مواردی که کاربران باید به هنگام استفاده از پله برقی به آن توجه کنند، قرار ندادن عصا، سر چتر یا کفش پاشنه بلند در شکاف های لبه پله ها یا شیارهای پدال ها برای جلوگیری از آسیب دیدن پله ها یا صفحات شانه و بروز حوادث شخصی است.

4. نباید اجازه بدهید که انگشتان یا لباس هایتان به نرده دو طرف برخورد کرده و وارد شکاف بین لبه نرده شوند چرا که این کار بر عملکرد طبیعی گاردریل تأثیر می گذارد یا ممکن است به قسمت هایی از دستگاه گاردریل آسیب برساند و یا باعث کبودی یا فشار روی انگشتان شود.

5. یکی از نکات ایمنی در پله برقی این است که عمداً نرده را در جهت مخالف حرکت نرده به عقب نکشید تا از حرکت آن جلوگیری کنید. در غیر این صورت، امکان دارد از روی پله برقی به پایین پرت شوید.

6. پریدن، بازی کردن و دویدن کودکان روی پله برقی ممنوع است.

7. یکی از نکات ایمنی پله برقی این است که برای جلوگیری از آتش‌سوزی، از انداختن ته سیگار بر روی پله ها خودداری کنید. همچنین جهت حفظ ایمنی خود نباید هسته های میوه، درب بطری، چوب بستنی، آدامس، بسته بندی کالا و سایر اشیاء را روی پله ها قرار دهید

8. هنگامی که پله برقی در حال حرکت است، تخته شانه قسمت خطرناک تری است که مسافران باید سعی کنند جهت رعایت موارد ایمنی در استفاده از پله برقی از تماس دست ها، بدن، کفش ها، لباس ها و اجسام تیز و سفت با این مکان جلوگیری کنند تا خطری آن ها را تهدید نکند.

9. تمام مسافران باید در رابطه با علائم ایمنی در پله برقی اطلاعات کافی داشته باشند.

10. توجه داشته باشید که چمدان های دستی و سایر اثاثیه هایی که مسافران در هنگام سوار شدن به هواپیما حمل می کنند باید با دست حمل شوند، در غیر اینصورت ممکن است چمدان ها از روی پله برقی سقوط کنند که این کار به چمدان و به پله های برقی آسیب می رساند.

11. استفاده از پله برقی و پیاده روی متحرک به عنوان حامل برای حمل مستقیم اشیا ممنوع است و مسافران از حمل اجسام بلند و حجیم برای جلوگیری از صدمات جانی یا آسیب رسیدن به تجهیزات ناشی از تماس با بوم برد، پله برقی مجاور و غیره ممنوع هستند.

تمام موارد ذکر شده نکات ایمنی استفاده از پله برقی ها است که باید مسافران جهت حفظ ایمنی خود آن ها را بدانند و رعایت کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم مهمترین موارد ایمنی در پله برقی را بیان کنیم تا کاربران با موارد ایمنی استفاده از پله برقی بیشتر آشنا شوند. اما تنها آشنایی با این موارد کافی نیست بلکه باید تک تک این مواد هنگام استفاده از پله برقی رعایت شود.

اگر در رابطه با نحوه استفاده از پله برقی و نکات ایمنی که در مورد پله برقی ها باید بدانید و در مورد سرویس و نگهداری پله برقی، سوالی داشته باشید بهتر است با مشاوران و کارشناسان ما در مجموعه اورتک تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از قیمت فروش پله برقی می توانید با این مجموعه در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.