برق-اضطراری-برای-پله-برقی

همان طور که از اسم این پله‌ها مشخص است، به کمک برق کار می‌کند و قطعی برق آن باعث توقف و کار نکردن پله می‌شود. خاموشی پله برقی برای این مکان‌ها که افراد زیادی در آن تردد می‌کنند مشکلات و نارضایتی‌هایی را به وجود می‌آورد. برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است از برق اضطراری برای پله برقی استفاده کرد زیرا نمی‌توان از قطع برق شهری جلوگیری به عمل آورد.

 توقف پله برقی ایرانی می‌تواند به دلایل مختلفی باشد اما اصلی‌ترین دلیل کار نکردن این پله‌ها قطعی برق می‌باشد. ما در این مقاله از اورتک قصد داریم تا برق اضطراری پله برقی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

چرا پله برقی ها به برق اضطراری نیاز دارند؟ 

پله برقی با کمک نیروی برق بالا یا پایین می‌روند، برای تسهیل عبور و مرور افراد در جاهای پر رفت و آمد.  از نظر مکانیکی پله برقی‌ها یک سیستم حمل و نقل عمومی به حساب می‌آیند و استفاده ازآن ها در مراکز تجاری و تفریحی همچنین مراکز خدماتی و مسافربری بسیار متداول  است. در صورتی که قطعی برق وجود داشته باشد بهتر است برای پله برقی ها از برق اضظراری استفاده شود تا در مواقع قطع برق هم به کار ادامه دهند.  در صورتی که اطاعاتی در زمینه شرکت های پله برقی و سرویس و نگهداری پله برقی می خواهید بدانید می توانم بگویم این مشاورین این مجموعه بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

 

انواع پله برقی بر اساس محل قرار گرفتن

انواع-پله-برقی

یکی از انواع تقسیم بندی پله برقی‌ها، تقسیم این نوع پله بر اساس محل نصب و کارایی آن ها می‌باشد. پله برقی بر اساس محل قرار گرفتن به سه دسته تقسیم می‌شود. این سه دسته عبارتند از:

  • پله برقی تجاری

پله برقی تجاری ( Commercial Escalators ) معمولا در مکان‌هایی نصب می‌شود که ساعت فعالیت‌شان کمتر از 12 ساعت در شبانه روز باشد. همچنین ترافیک رفت و آمد افراد در این مکان‌ها به صورت یکنواخت است و ترافیک جمعیت ناگهانی وجود ندارد.

معمولا این نوع پله برقی در فروشگاه‌های خصوصی و لابی هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • پله برقی نیمه تجاری

پله برقی نیمه تجاری ( Heavy Duty Escalators ) در مناطقی مورد استفاده قرار میگیرد که بیشتر اوقات شبانه روز محل رفت و آمد عموم می‌باشد. این نوع پله برقی بیشتر در بیرون ساختمان‌ها و مکان‌های عمومی مانند پل‌های عابر پیاده نصب می‌شود.

  • پله برقی غیر تجاری

پله برقی غیر تجاری ( Extra Heavy Duty Escalators ) بیشتر در جاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که رفت و آمد در آنجا بسیار زیاد است. در مکان‌های مانند پایانه‌های مسافربری و ایستگاه‌های مترو. از این نوع پله استفاده می‌شود. پله برقی غیر تجاری از سنگین‌ترین و گران‌ترین پله برقی‌های موجود می‌باشند.

 

علت وجود برق اضطراری برای پله برقی

فکر کنید یک پله برقی در حال حرکت است و تعدادی آدم بر روی پله در حال رفت و آمد هستند. ناگهان برق شهری قطع می‌شود و پله برقی از کار می‌ایستد.

البته دلیل وجود برق اضطراری پله برقی می‌تواند اهداف تجاری هم داشته باشد. فکر کنید افرادی که مشکل راه رفتن دارند یا مسن می‌باشند یک بار در یک مرکز تجاری با پله برقی خاموش روبرو شوند، حس بدی که به این افراد انتقال پیدا می‌کند مانع از حضور دوباره‌ی آنها در این مرکز می‌شود. در نتیجه وجود برق اضطراری در پله برقی می‌تواند باعث ایجاد حس خوب و رونق یک مرکز تجاری تفریحی شود.

 

الزامات برق اضطراری برای پله برقی

وجود برق اضطراری پله برقی نه تنها برای افرادی که در رفت و آمد می‌باشند مهم است، بلکه برای محافظت از اجزای پله برقی نیز مهم است. شاید از خودتان بپرسید وجود برق اضطراری برای پله برقی چه ضرورتی دارد؟ هزینه‌ی نگهداری قطعات پله برقی بسیار بالا می‌باشد و هرکاری که به افزایش طول عمر اجزای پله برقی کمک کند باعث کاهش هزینه‌های نگهداری آن می‌شود.

یکی از علل وجود برق اضطراری برای پله برقی جلوگیری از ایجاد نوسانات برقی می‌باشد. برق اضطرار پله برقی می‌تواند بلافاصله بعد از ایجاد نوسان در برق شهری به سیستم وصل شود و مانع از بروز اشکال در قطعات مختلف پله برقی گردد.

یعنی استفاده از برق اضطراری پله برقی نه تنها باعث افزایش هزینه‌ها نمی‌شود بلکه در طولانی مدت باعث کاهش بسیاری از هزینه‌های نگهداری اجزای مختلف پله برقی می‌گردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ی تخصصی از مشاوران مجموعه‌ی اورتک در زمینه انواع پله برقی نظیر پیاده روی متحرک با ما در ارتباط باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.