توان-موتور-پله-برقی

 پله برقی اجزائی دارد که در مجموع باعث به کار افتادن سیستم آن می شوند. یکی از این اجزا، موتور است. موتور در کارایی پله برقی تاثیر زیادی دارد به گونه ای که اگر موتور نبود، پله برقی هم در کار نبود!

مهندسان برای انواع پله برقی ها از موتور های متناسب با کارایی پله برقی استفاده می کنند اما در حالت کلی موتور های مورد استفاده در ساختار پله برقی بسیار قوی و کاربردی هستند‌.

مهندسان و طراحان پله برقی بعد از بررسی توان پله برقی، بهترین موتور موجود را در ساختار کلی مورد استفاده قرار می دهند. موتور ها معمولا انواع مختلفی دارند.

در این مقاله می خواهیم به این سؤال کاربران که توان موتور پله برقی چقدر است؟ پاسخ بدهیم.

 

موتور پله برقی چه تاثیری بر روی توان پله برقی دارد؟

تاثیر-موتور-پله-برقی-بر-روی-توان-پله-برقی

موتور پله برقی یکی از اصلی ترین اجزای این سازه است که  تاثیر زیادی بر عملکرد آن دارد. موتور های پله برقی معمولا از نوع چهار یا شش قطبی هستند. با افزایش تعداد قطب های موتور، مکانیزم حرکتی آن نرمتر شده و توان پله برقی نیز بیشتر می شود. محل قرارگیری موتور پله برقی در ساختار کلی، واقع در ایستگاه بالا است و یا در داخل سازه اصلی نصب می شود.

محل قرار گیری موتور بستگی به برند و مدل پله برقی دارد. شیندلر آلمان، الکمپ ایتالیا، البرتو ساسی ایتالیا، جم ایتالیا، میتسوبیشی ژاپن و هیتاچی ژاپن، معتبر ترین و بزرگ‌ترین برند های سازنده پله برقی در جهان به شمار می روند.

مهندسان با توجه به قدرت موتور پله برقی، مناسب ترین موتور را برای انواع مختلف پله برقی انتخاب می کنند.

موتور وظیفه تولید و انتقال قدرت و تغییر گشتاور (قدرت)، دور موتور و نیز جهت حرکت را بر عهده دارد و از این طریق، قطعات مکانیکی این سازه را به حرکت در می آورد. به حرکت در آمدن سازه ها ارتباط مستقیمی با مقدار توان موتور پله برقی دارد زیرا هر چقدر توان موتور بالاتر باشد، پله برقی کارایی بهتری خواهد داشت.

 

تاثیر قدرت موتور پله برقی در عملکرد پله برقی

تاثیر-قدرت-موتور-پله-برقی-در-عملکرد-پله-برقی

قدرت موتور پله برقی در حدی نیست که ده ها طبقه افراد را بالا ببرد، اما در جابجایی افراد در مسافت کوتاه بسیار مؤثر است. پله برقی  در همه ساختمان ها به علت سرعت بارگیری بالایی که دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین قدرت موتور پله برقی تاثیر زیادی در کارایی و عملکرد پله برقی دارد.

هر چقدر قدرت موتور پله برقی بیشتر باشد، این سازه می تواند سرعت حرکت بالایی داشته باشد. با توجه به نقش مؤثر موتور در پله برقی مهندسان سعی می کنند در طراحی و ساخت پله برقی ها از بهترین موتور های موجود در بازار استفاده کند.

در صورتیکه موتور پله برقی دچار مشکل جدی شده باشد، تکنسین ها بعد از عیب یابی اقدام به تعویض موتور می کنند. در تعویض موتور توجه به مشخصات فنی موتور پله برقی بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت تعویض آن باید موتوری درست با همان مشخصات موتور قبلی جایگزین شود.

 

چرا مشخصات فنی موتور پله برقی اهمیت دارد؟

شاید برای بعضی از کاربران سؤال پیش بیاید که چرا باید به هنگام تعویض موتور، به مشخصات فنی موتور توجه شود؟ لازم به ذکر است که در نظر گرفتن مشخصات به علت محاسبه توان مورد نیاز موتور پله برقی است. زیرا در صورتیکه مقدار توان موتور پایین‌تر از حد ممکن باشد پله برقی کارایی خود را از دست می دهد و دوباره نیاز به تعمیر پیدا می کند.

 

سخن پایانی

با گذشت زمان تقاضا برای استفاده از پله برقی افزایش می یابد. در صورت نیاز به خدمات طراحی، نصب پله برقی یا تعمیر و سرویس و نگهداری پله برقی و یا سؤال در رابطه با چگونگی محاسبه توان موتور پله برقی می توانید با مشاوران و تکنسین های ما در مجموعه اورتک ارتباط برقرار کنید.

تکنسین های ما مطابق با آموزش هایی که در زمینه نصب پله برقی و تعمیر انواع پله برقی ها دیده اند می توانند با استفاده از تکنیک های مؤثر در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات سرویس دهی را انجام دهند.

امتیاز دهید...

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.