سکوی-فرود-پله-برقی-

سکوی فرود پله برقی یکی از مهمترین اجزای پله برقی است که در هنگام خرید پله برقی باید به آن توجه کرد. بطوریکه هیچ يک از پله برقی ها را بدون این سکو نمی توان تصور کرد! زیرا سکو فرود بالا معمولا موتور و چرخ دنده اصلی محرک پله برقی را در خود جای می دهد. سکو فرود پایین نیز چرخ دنده های متحرک که در مسیر برگشت پله قرار دارند را در خود جای داده است.

در نمای بیرونی پله برقی نیز، بخشی از پله که قبل از سوار شدن یا بعد از پیاده شدن افراد روی آن پا می گذارند، مربوط به سکو فرود پله برقی است. سکو های فرود بالا و پایین پله برقی از جمله اجزای اصلی پله برقی ها هستند که کاربران باید با این سکو ها آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند به نحو احسن و با ایمنی بالا از پله برقی استفاده نمایند. ما در این مقاله قصد داریم تا به این سؤال کاربران که” سکوی فرود پله برقی چیست ؟ ” پاسخ دهیم و به نکاتی در مورد ساختار آن بپردازیم.

 

نکاتی در مورد ساختار سکوی پله برقی

نکاتی-در-مورد-ساختار-سکوی-پله-برقیاولین قسمتی که افراد به هنگام سوار شدن بر روی پله برقی با آن مواجه می شوند سکو های فرود بالا و پایین هستند که به صورت افقی و با در پوش استیل دیده می شوند. تکنسین ها به هنگام بروز مشکل در کارایی پله برقی این درپوش ها را با آچار مخصوص بر می دارند و به صورت کشویی از اسکلت پله برقی خارج می کنند.

در زیر درپوش و داخل سکوی بالا، موتور پله برقی، تابلو فرمان مخصوص پله برقی، تابلو سه فاز و سایر تجهیزات جا گرفته است. آخرین قسمت از سکو پله برقی که در نزدیکی استپ ها یا همان پله های در حال حرکت است، صفحه شانه ای نام دارد. لبه های رو به روی پله ها مجهز به شانه هایی هستند که در میان لبه پله ها قرار گرفته است، به همین علت با عنوان صفحه شانه ای شناخته می شوند.

قسمت های شانه مانند فاصله خالی بین سکو و پله ها را پر می کنند و از گیر کردن اشیاء در بین این شکاف جلو گیری می شود. این صفحه های شانه ای متحرک و متصل به سنسور های حرکتی هستند تا اگر چیزی در بین پله ها گیر کرد و یا اگر تنظیم استپ ها به هم ریخت و با لبه برخورد کرد، لبه به عقب رانده شود و تحریک سنسور ها باعث خاموش شدن موتور پله برقی گردد تا از بروز خسارت جلوگیری شود.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در رابطه با سکوی پله برقی، صفحه شانه ای و علت نامگذاری آن مطالبی ارائه دهیم. همچنین بیان کردیم که کدام تجهیزات مهم پله برقی در زیر این صفحات شانه ای جا گرفته اند. دلیل ساخت سکو پله برقی از صفحات شانه ای این است که احتمال گیر کردن اجسام خارجی در پله برقی به حداقل برسد و خطری مسافران را تهدید نکند.

صفحات شانه ای قابلیت جدا شدن دارند و تکنسین ها می توانند با جدا کردن صفحات پله برقی ها را تعمیر کنند. تکنسین ها باید ضمن آشنایی با تجهیزات پله برقی ها و کارایی آنها بتوانند به نحوه درست صفحات شانه ای را بردارند و با عیب یابی و سرویس و نگهداری پله برقی هر کدام از تجهیزات را که دچار مشکل شده باشد، تعمیر یا جایگزین کنند.

سکو های فرود بالا و پایین پله‌ برقی‌ ها به گونه‌ ای طراحی می شوند که ضمن جلوگیری از ازدحام و اغتشاش جمعیت، پیاده و سوار شدن مسافران نیز با ایمنی و آرامش کامل صورت گیرد.

اگر سکوی فرود پله برقی شما دچار مشکل شده است یا در رابطه با سکو و قیمت پله برقی سوالی داشته باشید می توانید با استفاده از راه های ارتباطی (شماره تلفن ها، آیکون واتساپ) با مشاوران و تکنسین های شرکت پله برقی اورتک در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.