شیب-پله-برقی

زاویه ای را که استپ، پالت و یا تسمه نسبت به سطح افق می سازد شیب پله برقی می گویند. امروزه پله های برقی را عموما با زوایای 27/5، 30 و 35  درجه می سازند.

مهندسان مطابق با نیاز مشتریان و با در نظر گرفتن ویژگی‌های محیط اقدام به طراحی و تولید انواع پله برقی می کنند. البته باید به استاندارد های محاسبه شیب پله برقی توجه شود چرا که مطابق آن در صورتی که ارتفاع پله برقی بیش از 6 متر باشد و یا سرعت پله برقی بیش از 0.5 متر بر ثانیه باشد، شیب آن نمی تواند از 30 درجه تجاوز نماید.

کاربران باید قبل از انتخاب و سفارش پله برقی، در مورد شیب استاندارد پله برقی مطالعه کرده باشند تا بتوانند بهترین نوع پله برقی را مطابق با نیاز خود تهیه کنند. ما در این مقاله قصد داریم به این سؤال کاربران که “سرعت و شیب مجاز پله برقی چقدر استجواب بدهیم.

 

 پله چیست و زاویه آن باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

زاویه-پله-آن-باید-چه-ویژگی-هایی-داشته-باشد

پله به قسمتی از پله برقی گفته می ‌شود که افراد روی آن می ‌ایستند. معمولا جنس پله ها از آلومینیوم است و مهندسان این پله های آلومینیومی را با سطح شیاردار در جهت حرکت، نصب می کنند. مهندسان به هنگام طراحی انواع پله برقی حتما به طول و عرض پله دقت می کنند و معمولا متناسب با نوع پله، حداکثر زاویه شیب پله برقی را جهت کارایی بهتر پله برقی در نظر می گیرند.

به منظور جلوگیری از ازدحام در قسمت ورودی و خروجی در ابتدا و انتهای پله برقی فضای غیر محصور مناسبی در نظر گرفته شده به نحوی که مسافرین به راحتی به مسیر حرکت خود ادامه می دهند و از ازدحام نیز جلوگیری می شود. عرض این فضا باید حداقل ۲/۰ متر از فاصله بین مرکز دو دستگیره فاصله داشته باشد و عمق آن نیز باید از انتهای دستگیره حداقل ۵/۲ متر باشد.

در مکان ‌های پر تردد نظیر مترو و پایانه‌ های مسافری باید از پله‌ های عریض با شیب مناسب استفاده شود. در صورتیکه کاربران بخواهند از پله برقی ‌ها در محیط روباز استفاده کنند باید نوع مناسبی از پله برقی را انتخاب کنند که قابلیت کار در این محیط را داشته باشند. اولین موردی که باید کاربران به آن توجه کنند شیب پله برقی است‌.

پله برقی فضای باز باید شیب مناسبی داشته باشد تا بدین ترتیب امکان سقوط اشیاء یا افراد منتفی گردد. حداکثر شیب پله برقی ۳۰ درجه است. بنابراین کاربران باید پله برقی هایی انتخاب کنند که شیب آن از ۳۰ درجه تجاوز نکند.

 

پله چه تاثیری بر روی زاویه شیب پله برقی دارد؟

پله-چه-تاثیری-بر-روی-زاویه-شیب-پله-برقی-داردنصب پله برقی در محلی است که بیشترین تردد مسافرین از آنجا صورت می گیرد. وظیفه اصلی آنها این است که بدون بروز اغتشاش، افراد را به طبقه بالاتر یا پایین‌تر منتقل کنند. و در واقع یکی از اجزای مهمی که در محاسبه شیب پله برقی نقش دارد، پله است. در واقع زاویه شیب پله برقی حداکثر زاویه‌ ای را که پله یا تسمه نسبت به سطح افق تشکیل می دهد، زاویه شیب می گویند.

 

سخن پایانی

اروتک مجموعه ای است که با بهره مندی از کادری مجرب و حرفه ای طی سالیان فعالیت خود توانسته است خدمات با کیفیتی به مشتریان خود ارائه دهد و اعتماد آنها را جلب کند.

شما می توانید با استفاده از شماره تلفن های زیر با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از آنها جویا شوید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت اینترنتی ما در صورتی که در خصوص شیب مجاز پله برقی سوالی داشته باشید از مشاوران و تکنسین های ما بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.