ظرفیت-پله-برقی

پله برقی یکی از مکانیسم های شگفت انگیزی است که بشر در طول تاریخ از آن برای آسانی و سهولت تردد خود در ساختمان ها استفاده کرده است. اما نکته مهمی که در رابطه با پله برقی وجود دارد ظرفیت جابجایی آن است به عبارت دیگر ظرفیت پله برقی تاثیر مستقیمی بر روی روند استفاده و کارایی آن در انواع ساختمان ها دارد.

منابع مختلف و روش های متعدد برای محاسبه ظرفیت جابجایی پله برقی وجود دارند. اما مهمترین فرمول محاسبه ظرفیت پله برقی به این صورت است که ظرفیت هر پله را برای 1 نفر در نظر می گیرند اما این عملا رعایت نمی شود. چرا که بعضا شاهد این موضوع هستیم که در مکان های پر تردد در بعضی از پله ها بیشتر از 1 نفر ایستاده اند‌.

 

تعیین ظرفیت بر اساس عرض پله

تعیین-ظرفیت-بر-اساس-عرض-پله

پله برقی از نظر عرض معمولاً در سه اندازه 600 میلیمتر، 800 میلیمتر و 1000 میلیمتر ساخته می ‌شود. در پله ‌برقی‌ های با عرض 600 میلیمتر روی هر پله فقط یک نفر جا می‌ گیرد، اما در پله ‌های با عرض  800میلیمتر در صورتی که یک نفر روی پله ایستاده باشد، نفر پشت سر می ‌تواند از او عبور کند، یا دو نفر کنار هم جای گیرند.

در ساخت پله برقی معمولاً بیشترین سفارش مربوط به پله‌ های با عرض  800 میلیمتر است. در پله‌ برقی ‌های با عرض پله 1000 میلیمتر ، دو نفر به راحتی روی هر پله جا می ‌گیرند. اما در ساخت پله برقی تجاری، فرودگاه‌ ها و پایانه ‌های مسافری عرض پله ها 1400میلیمتر در نظر می گیرند.

 

روش محاسبه ظرفیت جابجایی پله برقی

روش-محاسبه-ظرفیت-جابجایی-پله-برقی

علاوه بر روش محاسبه ظرفیت جابجایی بر حسب هر پله، روش دیگری نیز وجود دارد که وزن تقریبی پله برقی معیار محاسبه است. به عبارت دیگر با توجه به وزن پله برقی، ظرفیت جابجایی مشخص می شود. هر چقدر وزن پله برقی بیشتر باشد، نرخ جریان بالا می رود.

در اثر بالا رفتن نرخ جریان، سرعت حرکت پله برقی نیز بیشتر می شود و بتواند جوابگوی نیاز مشتریان باشد و در ساختمان های شلوغی ازدحام ایجاد نشود. بنابراین سرعت و وزن دو عامل تاثیر گذار در ظرفیت جابجایی پله برقی به شمار می آیند.

در این روش، فرمول ظرفیت جابجایی پله برقی بر اساس وزن آن تعیین می شود. اما به راحتی با مقایسه ظرفیت واقعی جابجایی مسافران در پله برقی با ظرفیت جابجایی محاسبه شده می توان این واقعیت را نشان داد که هر چه سرعت حرکت پله برقی بیشتر باشد فاصله بین ظرفیت جابجایی واقعی و محاسبه شده بیشتر است.

 

سخن پایانی

در طراحی و ساخت و نصب پله برقی اورتک از مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی پیشرفته استفاده می شود. این تکنولوژی خود منجر به تولید محصولاتی با کیفیت و منحصر به فرد می شود. مجموعه اورتک توانست است طی سالیان فعالیت خود رضایت مشتریان را جلب کند.

 ویژگی محصولات اورتک عبارتند از:

  • سر و صدای بسیار کم
  • حرکت پیوسته و بدون ارتعاش
  • دوام و مقاومت بالا
  • سرویس آسان
  • سازه زیبا و جذاب بنا بر خواست مشتری

پله برقی های اورتک ابتدا در فضای باز و سپس در ساختمان ها خودنمایی کردند. شما نیز می توانید جهت آشنایی با مفاهیم کاربردی پله برقی و دریافت مشاوره با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید. از جمله راه های ارتباطی شما با مشاوران ما شماره تماس های ذکر شده در پایین این صفحه می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.