عجیب-ترین-پله-برقی-های-دنیا

بیشترین کاربرد پله برقی در مراکز خرید، ایستگاه های مترو و مجتمع های تفریحی و تجاری است. اما اخیرا با عجیب ترین پله برقی های دنیا در مکان‌ های بسیاری مواجه بوده ایم.

با توجه به رشد تکنولوژی و به‌کارگیری ایده های جالب و ناب در طراحی پله برقی با گذشت زمان با شکل متنوع و طرح ‌های عجیب و غریبی از پله برقی ها آشنا می شویم که برای همه ما تازگی دارد.

در این مقاله قصد داریم جهت آشنایی با عجیب ترین پله برقی های دنیا در مورد 7پله برقی منحصر به فرد صحبت کنیم!

 

آشنایی با 7 تا از عجیب ترین پله برقی های دنیا

1.    پله برقی در محله های فقیر نشین، کلمبیا

پله-برقی-محله-های-فقیر-نشین-کلمبیا

یکی از عجیب ترین پله برقی های جهان، پله برقی است که در سال 2011، در محله های فقیرنشین کلمبیا نصب شد. تا قبل از طراحی و نصب این پله برقی، همه 12000 نفر از ساکنان مجبور بودند از صدها پله برای رفتن به یک ساختمان 28 طبقه بالا بروند. اما اکنون، به لطف پله برقی های نصب شده، ساکنان کمون تمام این مسیر را 5 دقیقه ای طی می کنند‌.

طول این پله برقی حدود 40 متر است که به 6 قسمت تقسیم شده است. این پله برقی باشکوه باعث شده است که ساکنان منطقه مسیری را که قبلا در ۳۵ دقیقه طی می کردند، اکنون در ۵ دقیقه طی کنند.

 

2.    پله برقی دوچرخه در نروژ

پله-برقی-دوچرخه-در-نروژ

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما در نروژ، به خصوص در تروندهایم پله برقی هایی برای دوچرخه طراحی و راه‌اندازی شده است. شهر نروژ به علت اینکه بر روی تپه شیب دار Brubakken قرار دارد ساکنان آن نمی توانند از دوچرخه استفاده کنند.

اما بعد از ظهور و نصب پله برقی در شهر نروژ، این شهر با پله برقی دوچرخه به مقام اول جهان تبدیل شد! پله برقی برای اولین بار در سال 1993 در این شهر نصب شد. از آن زمان تاکنون، بیش از 200000 دوچرخه سوار از پله برقی برای غلبه بر تپه 130 متری بدون حتی یک تصادف استفاده کرده اند.

 

3.    پله برقی زیر آب در تایوان

پله-برقی-زیر-آب-در-تایوان

از جمله پله برقی های عجیب دنیا، پله برقی زیر آب در تایوان است. بازدیدکنندگان از پارک اقیانوس Haulian در تایوان می توانند با سوار شدن بر روس این پله برقی، تفریح بسیار خارق العاده ای داشته باشند. یک پله برقی نصب شده در این مکان، از میان آکواریوم پر از کوسه ها، ماهی های رنگارنگ، ماهی های خار و دیگر موجودات آبزی می گذرد.

 

4.    کوتاه ترین پله برقی جهان در ژاپن

کوتاه-ترین-پله-برقی-جهان-در-ژاپن

از کوتاه ترین پله برقی جهان در فروشگاه بزرگ More’s در سوپر مارکت کاوازاکی، می توان به عنوان عجیب ترین پله برقی دنیا نیز یاد کرد. این پله برقی عجیب از 5 پله تشکیل شده است که ارتفاع آن 83.4 سانتی‌متر است که در کتاب رکورد های گینس به عنوان کوچکترین و بی فایده ترین پله برقی جهان ثبت شده است.

 

5.    طولانی ترین پله برقی خیابانی جهان در هنگ کنگ

طولانی-ترین-پله-برقی-خیابانی-جهان-در-هنگ-کنگ

طولانی ترین پله برقی خیابانی جهان در هنگ کنگ قرار دارد. طول این پله برقی 800 متر است و حدود 135 متر بالا می رود. ساکنان و مهمانان در هنگ کنگ می توانند با سوار شدن بر روی طولانی ترین پله برقی خیابانی جهان لحظات خوشی را سپری کنند.

 

6.    پله برقی چشمی در روسیه

پله-برقی-چشمی-در-روسیه

از جمله مشهور ترین پله برقی های دنیا می توان به پله برقی «نمایش لیزری» در مرکز خرید اروپا در مسکو اشاره کرد. طراحی متقاطع این پله برقی نمایانگر یک رویکرد مهندسی برای صرفه جویی در فضا است. مهندس و طراح این پله برقی جهت استفاده بهینه از فضا توانسته است با اتصال بخش هایی از پله برقی که در یک جهت حرکت می کنند، عجیب ترین پله برقی را خلق کند.

 

7.    بزرگترین پله برقی مارپیچی جهان در چین

بزرگترین-پله-برقی-مارپیچی-جهان-در-چین

اما آخرین مورد در معرفی عجیب ترین پله برقی های دنیا مربوط به بزرگترین و شگفت انگیز ترین پله برقی مارپیچی در چین است. طراحان چینی توانسته اند با استفاده از ایده های جالب یک پله برقی تجاری که در ۷ طبقه است و در بزرگترین مرکز خرید چین طراحی و نصب کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.