عمر-پله-برقی

وجود پله برقی در مراکز خرید یا در مکان هایی که طبقات زیادی دارند باعث سهولت افراد در جا به جایی آن ها شده است و طراحان با استفاده از جذاب ترین پله برقی ها، جلوه های ظریفی را از طریق جزئیات به ساختمان اضافه می کنند. اما سؤال اینجاست که عمر پله برقی چقدر است؟

طراحان و مهندسان طول عمر مفید پله برقی را بین ۱۵ تا ۲۵ سال اعلام کرده اند اما کاربران می توانند با استفاده از روش های افزایش طول عمر کارایی و طول عمر مفید پله برقی را افزایش دهند.

عمر مفید پله برقی تا حد زیادی به نحوه استفاده و مراقبت ما از آن دارد؛ بنابراین باید با کارایی و عملکرد پله برقی آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید طول عمر آن را افزایش بدهید.

در این مقاله می خواهیم به این سؤال کاربران که عمر مفید پله برقی چقدر است، پاسخ بدهیم.

 

سرویس پله برقی و تاثیر آن بر عمر پله برقی

سرویس-پله-برقی

همانطور که اشاره کردیم عمر مفید پله برقی بین ۱۵ تا ۲۵ سال قرار دارد اما کاربران می توانند با رعایت عواملی مانند سرویس و نگهداری پله برقی، عمر مفید آن را افزایش دهند.

سرویس و نگهداری پله برقی به این صورت است که هر چند وقت یکبار با مراجعه به افراد متخصص به تعمیر و نگهداری پله برقی ها بپردازیم، به این صورت که افراد متخصص با عیب یابی و تعمیر قطعات آسیب دیده باعث افزایش طول عمر پله برقی می شوند.

بدیهی است ‌که پله برقی مانند سایر تجهیزات بعد از اینکه مورد استفاده قرار می گیرد اشکالات و نواقصی پیدا می کند اما برخی از کاربران به این نواقص توجهی نمی کنند که این امر موجب خراب شدن پله برقی و کاهش طول عمر مفید آن خواهد شد.

اما عواملی که باعث خراب شدن پله برقی می شوند، عبارتند از:

  1. قطع شدن جریان برقی
  2. خراب شدن بلبرینگ ها
  3. بروز آلودگی در قطعات جانبی
  4. فرسودگی فلکه موتور
  5. نصب نامناسب موتور یا تنظیم نبودن موتور
  6. استفاده نادرست از پله برقی
  7. توجه نکردن به بحث سرویس و نگهداری

 

سخن پایانی

تاثیر-نرخ-جریان-بر-روی-عمر-مفید-پله-برقی

در صورت بروز اشکال در عملکرد پله برقی بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید زیرا سرویس کار پله برقی با توجه به آموزش هایی که دیده اند، با بررسی لیست خطاهای پله برقی ایرادات را در سریعترین زمان ممکن رفع می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر و سرویس و نصب پله برقی بهتر است با تکنسین های ما در مجموعه اورتک تماس بگیرید.

 

سوالات پر تکرار در رابطه با عمر مفید پله برقی

 با سرویس و تعمیر به موقع می توانیم عمر مفید پله برقی را افزایش دهیم.

برای اینکه پله برقی ما کارایی درستی داشته باشد و سالها کار کند باید یکسری نکات ایمنی را رعایت کنیم.

Load More

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.