پله برقی پاساژ

پله برقی پاساژ امروزه در اکثر مکان های تجاری و مراکز خرید برای جابجایی اشخاص در بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین ویژگی های این پله ها، بالا بودن ظرفیت آن نسبت به انواع مشابه آن یعنی آسانسور است.

 

 

 

یکی از مزایای نصب پله برقی پاساژ در انواع مراکز خرید افزایش رونق کسب و کار است؛ پیشتر به دلیل سختی تردد بین طبقات در مراکز تجاری، اکثر افراد از همان طبقات پایین دیدن نموده و تمایلی به رفتن به مغازه های طبقات بالا از پله ها نداشتند بنابراین رونق کسب و کار در طبقات بالا به میزان زیادی کاهش می یافت، ولی امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی حتی در مراکز خرید دو طبقه نیز از پله برقی برای تردد استفاده می شود، که افراد را به دیدن از سایر طبقات نیز ترغیب می نماید.

هر چند در نظر بسیاری از افراد هزینه نصب پله برقی پاساژ به نسبت بالاست ولی با نظر گرفتن منافع زیاد و طولانی مدتی که این سازه برای صاحبان مراکز خرید دارد به شدت اقتصادی و به صرفه است. انواع مختلفی از پله برقی ها وجود دارند که بسته به مکانی که نصب خواهند شد ویژگی ها و البته کارایی آنها متفاوت است.

 

 

 

پله برقی تجاری چیست؟

 پله برقی پاساژ جزء این دسته از پله برقی ها قرار می گیرد، و همانطور که از اسمش پیداست در مکان های تجاری، مراکز خرید، فروشگاه های چند طبقه و هتل ها  مورد استفاده قرار میگیرد.

در خرید پله برقی پاساژ توجه به چندین نکته الزامیست که از جمله آن ها می توان به ساعات کاری که قرار است این دستگاه در آن محل نصب شود اشاره کرد که به طور معمول نباید از 12 ساعت بیشتر باشد.

معمولا پله برقی مجتمع تجاری در طول ساعات کاری به طور پیوسته در حال حرکت است و ازدحام جمعیت به صورت یک جا روی آن قرار نخواهند گرفت، چرا که به طور یکنواخت این دستگاه در حال حرکت و جابجایی افراد در طبقات است.

 

نصب پله برقی پاساژ

چگونگی نصب پله برقی پاساژ

نصب پله برقی پاساژ باید به گونه ای انجام گیرد که بدون نیاز به جوشکاری و پرچ و فقط با استفاده از نیروی وزن در جای خود قرار گیرد، ولی گاها استثنائاتی نیز وجود دارد به عنوان مثال در پله برقی هایی که ارتفاع بالاتر از 6 متر دارند، در قسمت میانی سازه یک پایه قرار می دهند.

سرویس و نگهداری پله برقی تجاری

همانند سایر تجهیزات برقی که به طور متناوب نیاز به سرویس ای دوره ای دارند، پله برقی پاساژ نیز هر چند وقت یکبار بایستی مورد بازرسی قرار گیرد تا از نظر آسیب های احتمالی وارده به آن مورد بررسی قرار گیرد، چرا که قطعات به کار رفته در آن ها دارای طول عمر مفیدی هستند که در صورت عدم نگهداری از آنها دچار آسیب شده و ممکن است هزینه های فراوانی متحمل افراد نماید.

مرکز فروش پله برقی پاساژ اورتک با دارا بودن خدمات پس از فروش آماده خدمت رسانی به خریداران محترم می باشد، در صورت نیاز  می توانید در هر ساعتی از 24 ساعت شبانه روز با آن ها تماس حاصل نموده و جهت رفع مشکل سازه خود با آن ها مشورت نمایید.

 

ابعاد پله برقی پاساژ

ابعاد پله برقی پاساژ

استاندارد پله برقی در مجتمع تجاری این است که ارتفاع آن از 6 متر بیشتر نشده و زاویه ی حداکثر 35 درجه ای پله ها در ساختار آن ها رعایت شود. عرض پله های بکار رفته در انواع پله برقی پاساژ ممکن است 600، 800 و یا 1000 میلی متر باشد که به طور متوسط در پله هایی به عرض 600 میلی تنها یک نفر، 800 میلی متر دو نفر به صورت چسبیده به هم و 1000 میلی متری دو نفر با فاصله می توانند کنار هم قرار گیرند.

از مهمترین نکات در خصوص طراحی و ساخت استپ ها می توان به وجود دو الی سه استپ افقی اشاره کرد که باید به آن دقت شود تا ورود و خروج مسافران به پله برقی به راحتی و با حفظ تعادل انجام گیرد.

 

 

 

ضوابط پله برقی در مجتمع تجاری

از آنجایی که مجتمع های تجاری علاوه بر محلی برای خرید، مکانی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغات می باشد، نصب پله برقی در این مکان ها از اهمیت خاصی برخوردار است. نصب استاندارد پله برقی برای امنیت و رفاه هر چه بیشتر افراد به کار برده می شود. این پله برقی ها در مراکز تجاری باید بر اساس ضوابط پله برقی ساخته و نصب شوند. در این مقاله قصد داریم ضوابط نصب پله برقی در مجتمع تجاری را با هم بررسی کنیم

از المان هایی که در ساخت پله برقی و ضوابط طراحی آن در مجتمع های تجاری بر اساس استانداردهای لازم به کار برده می شوند، می توان به استانداردهای پله برقی تهران زیر اشاره کرد:

 

ضوابط طراحی پله برقی تجاری

محاسبه طول و عرض پله برقی همچنین محاسبه کف‌سازی پله‌برقی تجاری با یک روش ساده قابل بررسی می باشد، اما این کار باید توسط یک متخصص کار بلد انجام شود تا ابعاد و محاسبه ها دقیق اندازه گیری شود، این اندازه گیری ها توسط فرمول های مشخصی انجام می شود.

با رعایت اصلی ترین استاندارد های لازم پله برقی می توانید امنیت مسافران را تضمین کنید. در ادامه به بررسی نکات در خصوص استاندارد نصب پله برقی در مجتمع های تجاری می پردازیم.

عرض پله برقی تجاری

عرض 600 میلی متر:  در این پله فقط یک نفر جای می گیرد

عرض 800 میلی متر : این پله به گونه ای ساخته می شود که اگر یک نفر روی پله ایستاده باشد، افراد پشت سر می تواند به راحتی از آن عبور کند. یا به گونه ای طراحی شده است که دو نفر می توانند در آن جای بگیرند؛ البته به صورت چسبیده به هم.

عرض 1000 میلی متر :  در این پله برقی می توان به راحتی دو نفر روی هر پله جای بگیرند. در برخی از مکان ها از عرض پله 1400 میلی متری برای حرکت و جای گیری راحت افراد استفاده می شود. هم چنین افراد کنار بتوانند به سادگی از آن عبور کنند.

 

شیب پله‌ برقی تجاری

EN115برای زاویه شیب پله یک سری استاندارد تعیین کرده است. بر طبق این استاندارد اگر فاصله کف تا کف دو طبقه متوالی کمتر از 6 متر باشد، شیب آن نباید بیشتر از 35 درجه باشد. حداقل فاصله قائم مجاز بین نوک پله تا موانع فوقانی باید کمتر از 2.30 متر باشد.

 

تعداد پله‌ های افقی تجاری

برای پله های به شکل افقی در قسمت بالا و پایین انواع پله برقی مسطح باید دو تا 3 عدد پله برقی ساخته بشود. هر چقدر تعداد پله های افقی بیشتر باشد، افراد راحت تر می توانند سوار پله برقی شوند یا از آن پیاده شوند.

در صورتی که زاویه شیب پله ‌برقی 30 درجه باشد، بایستی از 3 پله افقی استفاده شود. این مهم ترین استاندارد نصب پله برقی در ضوابط پله برقی در خصوص تعداد پله هاست.

 

پاگرد جلوی پله‌ برقی تجاری

به طور معمول پاگرد پله برقی ها باید به شکلی طراحی شده باشد که از شلوغی و ازدحام جمعیت جلوگیری کند. هم چنین سوار شدن و پیاده شدن مسافران را به سهولت و با آرامش کامل انجام دهد.

بر اساس استاندارد EN115 ضوابط پله برقی فضای گردش مسافران در قسمت ورودی و خروجی پله برقی باید به گونه ای باشد که اگر فاصله دیوار مقابل پله تا انتهای پله برقی آخر 2000 است، عرض پاگرد باید حداقل دو برابر فاصله بین مرکز دستگیره های پله برقی طراحی شود. در صورتی که فاصله دیوار رو به‌ روی پله‌ برقی تا انتهای آخرین پله افقی 2500 است، عرض پاگرد بایستی حداقل با فاصله بین مرکز دستگیره‌ های پله ‌برقی برابر باشد.

 

روش‌های مختلف چیدمان پله برقی تجاری

  • چیدمان پله‌برقی در چند طبقه به روش تکی
  • چیدمان پله‌برقی در چند طبقه به روش ضربدری
  • چیدمان پله‌برقی در چند طبقه به روش موازی

 

در واقع نحوه چیدمان در پله برقی های مجتمع های تجاری به شکل متوالی یا ضربدری هستند. این نحوه چیدمان به مسافران این امکان را می دهد که به راحتی و به سرعت بتوانند بین دو طبقه یا بیشتر حرکت کنند.

در این نحوه چیدمان برای رفتن و رسیدن به پله برقی های بعدی باید مسافت کمتری طی شود. این چیدمان به افراد کمک می کند که بهتر بتوانند از طبقات مجتمع های تجاری دیدن کنند. علاوه بر این، روش چیدمان ضربدری از تراکم جمعیت در پاگرد پله برقی جلوگیری می کند.

 

سرعت پله برقی پاساژ 

در صورتی که زاویه شیب پله برقی کمتر از 30 باشد سرعت پلکه 0.75 متر بر ثانیه است. اگر زاویه شیب پله برقی بین 30 تا 35 درجه باشد حداکثر سرعت پله برقی باید 0.5 متر بر ثانیه باشد.

 

ارتفاع پله برقی پاساژ 

حداکثر ارتفاع پله ها بایستی 24 سانتی متر و حداکثر کف پله ها 38 سانتی متر باشد.

سرویس و نگهداری پله برقی پاساژ 

پله برقی ها در مجتع های تجاری جز دستگاه های برقی پر کاربرد به شمار می روند. باید به سرویس این دستگاه توجه ویژه کنید. در صورت سرویس و نگهداری منظم شما می توانید به عمر و بازدهی پله برقی تک نفره خود بیفزایید و از  تعمیرات و البته هزینه هنگفت آن ها در امان بمانید.

پله برقی های نیمه تجاری و غیر تجاری

از دیگر انواع پله برقی ها می توان به پله برقی نیمه تجاری مانند پله برقی برای منزل اشاره کرد که می توان از آن در کل ساعات شبانه روز استفاده نموده و بیشتر درمکان های فرعی ایستگاه های مترو، یا در پل های عابر پیاده که عموما در خارج از ساختمان قرار گرفته اند نصب می شود.

پله برقی غیرتجاری در دسته گرانترین و البته سنگین ترین نوع این سازه ها قرار می گیرند، در پایانه های مسافربری و ایستگاه های مترو و در کل در مکان هایی که شبانه روز مسافران در آن ها تردد دارند به کار می روند. شرکت اورتک که یک شرکت تولید کننده پله برقی است، با تجربه بالایی که در این زمینه دارد ، امور نصب پله برقی مجتمع تجاری و غیر تجاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

 

مکانیزم پله برقی تجاری

مکانیزم پله برقی

مکانیزم پله برقی پاساژ به این صورت است که حرکت پله ها در یک چرخه تکرار می شود و پله ها در گردش هستند. در واقع پله های پیش روی ما به ما اجازه دیدن پله های زیرین را نمی دهند. از نظر مکانیکی این پله ها طوری طراحی شده اند که وزن پله های مخفی با وزن پله های بالایی با هم تناسب داشته باشند تا موتور دستگاه فقط وظیفه تحمل وزن مسافران را بر عهده داشته باشد.

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی در داخل کشور در سال های اخیر، برخی شرکت های ایرانی آغاز به تولید قطعات ساخت پله برقی در داخل شرکت نموده اند، و این نوید خوبیست برای خریداران چرا که می توانند بدون واسطه اقدام به خرید انواع پله برقی با نازلترین قیمت ها بنمایند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات از قیمت انواع پله برقی ، پله برقی تهران، هزینه های تعمیر و تعویض قطعات، فروش پله برقی ایرانی، و همچنین خرید انواع پله بری نظیر: پله برقی هوی دیوتی به سایت مجموعه اورتک مراجعه نموده و برای دریافت راهنمایی های لازم با متخصصان این حوزه مشورت نمایید.

در مراکز خرید پله برقی کامرشایل استفاده شود یا هوی دیوتی ؟

کامرشیال پله برقی معمولی است که در فروشگاه های کوچیک استفاده می شود چرا که این پاساژ ها در بعضی از ساعات و در اواسط هفته زیاد شلوغ نیستند بنابراین استفاده از پله برقی به صورت مداوم نیست، اما اگر افراد بی وقفه از پله برقی استفاده کنند یا وسایل سنگین خود را مانند چمدون روی پله برقی قرار دهند باید از هوی دیوتی استفاده شود.

 

قیمت پله برقی پاساژ

قیمت خرید و فروش پله‌ برقی بسته به این که دستگاه از جنس آلومنیوم است یا فولاد و یا جنس مورد نظر از کدام کشور وارد شده و یا این که ساخت داخلی است، آیا خدمات پس از فروش دارد یا نه، ضمانت آن تا چه مدت اعتبار دارد و نوع چیدمان آن چگونه است متفاوت از هم می باشند.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت پله برقی شیب دستگاه، سایز و ابعاد اندازه گیری شده و مورد نیاز آن و نیز ظرفیتی که قرار است تحمل کند که معمولا از 4500 تا 9000 متغیر است، می باشند. همان طور که پیشتر نیز گفتیم داشتن خدمات پس از فروش و نیز هزینه تعمیر و سرویس های دوره ای پله برقی پاساژ نیز در هزینه نهایی این سازه موثر خواهند بود.

برای این که از محصول خریداری شده خود نهایت اطمینان را حاصل نمایید بهتر است به مرکز فروش پله برقی پاساژ معتبر از جمله شرکت اروتک مراجه نموده و با بررسی های دقیقی که از سوی کارشناسان محترم این مجموعه بر روی کالای مورد نظر شما انجام می گیرد با خیالی راحت، با قیمتی منصفانه اقدام به خرید نمایید.

 

سخن آخر

نصب پله برقی در مراکز تجاری و البته رعایت ضوابط پله برقی در مجتمع تجاری یکی از المان های رقابتی و افزودن ارزش آن مرکز تجاری محسوب می شود. هر چقدر افراد بیشتری از مجتمع تجاری شما دیدن کنند، کارایی آن و تجارت شما و در نهایت سوددهی تان، بیشتر می شود.

 شرکت اورتک با سال ها سابقه درخشان و متشکل از کادری از مهندسین حرفه ای توانسته است در پروژه های زیادی (مثل تولید پیاده روی متحرک) فعالیت کند و رضایت مشتریان زیادی را به خود جلب کند. برای راهنمایی و اطلاعات لازم در خصوص ساخت پله برقی بهتر است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

سوالات متداول در رابطه با پله برقی پاساژ :

با نصب پله برقی پاساژ می توان تعداد زیادی از افراد حاضر در پاساژ را در سریعترین زمان ممکن در میان طولانی ترین مسیرهای حرکت از یک طبقه به طبقه دیگر انتقال داد.

Load More

امروزه پله برقی ها بسیار ایمن طراحی می شوند، یکی از آنها رعایت شیب متناسب با سرعت حرکت پله برقی پاساژ است، وجود دو الی سه استپ افقی، وجود ترمز های مغناطیسی که در مواقع ضروری با برقراری اصطحکاک میان صفحه و بدنه منجر به توقف پله برقی می شود، همگی در ایمن بودن این سازه نقش دارند.

Load More

به گفته کارشناسان مرکز فروش پله برقی پاساژ بسته به محل نصب پله برقی و درجه و ساختاری که دارند و مکانیزم عمل آن و گاها قطعات به کار رفته در آن ها متفاوت از هم هستند.

Load More

• ظرفیت زیاد • عدم انتظار برای جابه جایی • امنیت و رفاه بیشتر

Load More

• سال ها سابقه فعالیت درخشان در این عرصه • برخورداری از کادر مهندسین تخصصی و حرفه ای • استفاده از قطعات متعلق به برندهای مطرح دنیا • طراحی و ساخت پله برقی با استفاده از متدهای روز جهان • توجه به جلب رضایت مشتری.

Load More

سرویس پله برقی کارایی دستگاه شما را بیشتر می کند و خیال شما را از بابت تعمیر آسوده می کند. زیرا هزینه ای که بابت سرویس و نگه داری می پردازید در مقابل هزینه های تعمیر و خرابی دستگاه بسیار ناچیز است

Load More

5/5 - (2 امتیاز)

41 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.