پله برقی چیست؟

پله برقی یکی از پرکاربردترین تجهیزات برقی دنیای امروز است که از هر نظر از جمله راحتی حمل و نقل و جابجایی سریع و آسان مسافران که  باعث صرفه جویی در زمان و انرژی افراد می شود، زندگی را برای انسان ها بسیار راحتتر از قبل نموده است.

یکی از ویژگی های مهم نصب پله برقی این است که نسبت به سایر تجهیزات مرتبط با جابجایی چون آسانسور، ظرفیت حمل بیشتری داشته و در یک زمان واحد می تواند تعداد زیادی از مسافران را بین طبقات جابجا نماید.

بهتر است بدانیم که همانند سایر وسایل و تکنولوژی های روز دنیا، استفاده از این وسیله برقی نیز نیاز به فرهنگ سازی دارد، چرا که در صورت عدم استفاده صحیح از پله برقی می تواند بسیار خطر آفرین بوده و جان انسان ها را به خطر بیاندازد.

انواع پله برقی

به صورت کلی به دو دسته زیر تقسیم می شود:

          این دو نوع پله برقی با توجه به کاربرد آن ها در فضاهای باز یا فضای بسته مورد استفاده قرار می گیرند و تقسیم بندی می شوند که شرح زیر است:

 • کامرشیال پله برقی اوتدور
 • هوی دیوتی اوتدور
 • هوی دیوتی ایندور
 • کامرشیال ایندور

مثلا مترویی در استگاه قطار در محوطه یا فرودگاه که رفت و امد زیادی داره از هوی دیوتی ایوتدور استفاده میشه اما اگر بخواهد در یک فروشگاه سرباز یا در مکان فضای باز که رفت و امد کمتری دارد از اویتدور کامرشیال استفاده میشه، ولی در فروشگاه های کوچیک که تعداد کمی رفت و آمد می کنند، این ایندور کامر شیال استفاده می گردد.

کامرشیال بیشتر برای مکان هایی که استفاده نرمالی از پله برقی می شود مانند فروشگاه ها که تعداد کمی افراد رفت و امد می کنند مورد استفاده قرار می گیرد.  بنابراین در یک فروشگاه سرباز بزرگ یا در مکان های فضای باز که رفت و امد کمتری دارد از اویتدور کامرشیال استفاده می شود. اما در فروشگاه های کوچیک که افراد کمی رفت و امد می کنند از ایندور کامر شیال استفاده می شود.

 هوی دیوتی بیشتر در مکان هایی که استفاده زیادی از پله برقی می شود مانند مترو که افراد زیادی در انجا رفت و امد می کنند ، هوی دیوتی ایندور مورد استفاده قرار می گیرد. اما قطاری در محوطه استگاه یا فرودگاه که رفت و امد زیادی داره از هوی دیوتی اوتدور استفاده میشه.

 

خرید پله برقی

چرا پله برقی اورتک؟ یکی از بهترین و راحت ترین تجهیزاتی که در زمان های خستگی و روزهای پر مشغله هر فردی بهترین گزینه برای تردد در طبقات است، انواع پله برقی است که امروزه در اکثر مکان های عمومی از جمله متروها، پاساژ ها، فرودگاه ها و برخی مکان های عمومی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از پرداختن به خرید و فروش انواع پله برقی بهتر است یک تعریف کلی در رابطه با این سازه متحرک داشته باشیم.

 •  به کارگیری نیروهای متخصص و آموزش دیده در حوزه طراحی پله برقی
 •  ارائه دهنده محصولات باکیفیت مطابق با خواست و نظر مشتری
 •  آماده کردن سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن
 •  استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه
 • طراحی و ساخت پله برقی با نوین ترین تکنولوژی های روز دنیا
 • ارائه محصولی منحصر به فرد با صدای بسیار کم
 • ماندگاری و مقاومت بالای پله برقی های ایرانی
 •  برخوردار بودن از افتخارات و رزومه های درخشان در زمینه فروش و تولید این محصولات

 

 

با برند اورتک، با خیالی راحت و آسوده برای پروژه های خود، پله برقی تهیه کنید.

 

پله برقی تهران

امروزه  در میان انواع شرکت ها و برندهای تولید کننده پله برقی می توانید شاهد محصولات ایرانی نیز باشید که حتی می توان گفت از مزیت های بیشتری نسبت به برندهای خارجی برخوردار هستند. به عنوان مثال برخی شرکت های خارجی ممکن است هیچ گونه خدمات پس از فروشی ارائه نداده و یا خدمات کمتری نسبت به برند همتای ایرانی خود ارائه دهند.

برای همین منظور نیز توصیه می شود که از شرکت نصب کننده پله برقی ایرانی برای خرید محصولات خود استفاده کنید تا بتوانید با خیال راحت اقدام به استفاده از این محصولات نموده و از قطعات و خدمات پس از فروش بسیار خوبی نیز بهره مند شوید.

گروه تولیدی و شرکت پله برقی اورتک، با حمایت از تولید ایرانی و نیز وارد کردن قطعات این سازه از سایر کشورها یکی از نمایندگی های فروش پله برقی در تهران است که محصولات خود را با تکیه بر تجربیات فنی چندین دهه ای خود و با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا طراحی و تولید می نماید.

این شرکت فروش پله برقی، با محصولات با کیفیت بالای خود و البته توانمندی های خود در طراحی، ساخت، نصب و مونتاژ پله برقی محبوبیت خاصی در میان کارفرمایان پیدا کرده است.

 

مشخصات فنی پله برقی

از نظر ساختار کلی و قطعات به کار رفته در این سازه بهتر است بدانید که این تجهیزات معمولا دارای پله های فلزی و تسمه ایی می باشند که شیب آنها بین ۲۷تا۳۵ درجه متغیر است، و قسمتی که افراد روی آن می ایستند نیز پله نامیده می شود و در اغلب موارد از جنس آلومنیوم و گاها از فولاد است و معمولا دارای شیارهای در جهت حرکت پله برقی است.

در قسمت های ابتدا و انتهای پله برقی معمولا دو الی سه استپ و یا پله افقی به  منظور سهولت در سوار و یا پیاده شدن از این سازه تعبیه می گردد، که بسته به طول پله برقی تعداد این استپ ها متفاوت است.

همانند سایر سازه ها که حتما بایستی دارای ارتفاع، طول و عرض استاندارد باشند، در رابطه با پله برقی ها نیز این قضیه صادق بوده و بایستی ابعاد پله برقی  بسیار دقیق اندازه گیری شود.

 قوانین و استاندارهای مشخصی در ساخت پله برقی حاکم هستند و طبق استاندارد EN115 زاویه شیب پله برقی ارتباط مستقیمی با ارتفاع آن، یعنی فاصله ی سطوح یا کف دو طبقه متوالی دارد. طوری که معمولا برای ارتفاع های 6 متری شیب پله برقی به هیچ وجه نباید بیش از 35 درجه لحاظ گردد.

شیب پله برقی ها به طور معمول با دو زاویه 30 و 35 درجه ای ساخته می شود. علاوه بر شیب، سرعت این سازه نیز بسیار حایز اهمیت است به ویژه اینکه بایستی افرادی که ترس از ارتفاع و یا سرعت حرکت دارند را نیز در نظر گرفته شده و سپس اقدام به تولید پله برقی نمود.

عرض پله های به کار رفته در ساختمان این سازه متحرک بسته به محل و تراکم مسافران در سه عرض 600، 800 و 1000 میلی متری تولید می گردند که معمولا پله های عریض تر در مکان های پر تردد به کار می روند تا دو فرد بتوانند به راحتی در کنار یکدیگر روی پله بایستند و یا علاوه برای قرار گیری یک چرخ دستی روی پله فرد دیگری نیز بتواند روی آن مستقر شود.

شما می توانید از مرکز فروش پله برقی درخواست نمایید تا با اعزام کارشناس و اندازه گیری دقیق ابعاد محل مورد نظر شما برای نصب پله برقی با برآورد تمامی هزینه های فروش پله برقی و نصب آن اقدام به تهیه قطعات مورد نیاز، مونتاژ و نصب آن نماید.

دستگیره های پله برقی نیز کاملا متحرک بوده و به تناسب سرعت حرکت پله ها دستگیره نیز حرکت می کند و از جنس لاستیک با الیاف مخصوص است .

پر واضح است که جهت حرکت پله برقی ها فقط به سمت پایین و یا بالا است، و امکانات جدیدی که در سازه های امروزی می توان آن ها را مشاهده کرد امکان صرفه جویی در مصرف انرژی با نصب حسگر و یا چشم الکترونیک در این سازه ها است. گفتنی است که با تشخیص وزنی حدود 15 کیلوگرم این دستگاه شروع به حرکت می کند.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی در ایران، مهندسان کشورمان توانسته اند اقدام به ساخت و تولید اکثر قطعات مورد نیاز برای ساخت پله برقی را در داخل کشور و بدون نیاز به کشورهای دیگر تولید نمایند، که بدین ترتیب شما می توانید با مراجعه به مراکز فروش پله برقی ایرانی در کمترین زمان و البته با صرف هزینه متناسب تر از داشتن پله برقی ایرانی بهره مند شوید.

 

انواع پله برقی 

پله برقی ها بر اساس استفاده ای که از آنها می شود به انواع خانگی، تجاری، غیرتجاری و نیمه تجاری تقسیم بندی می شوند.

پله برقی برای منزل معمولا به صورت یک صندلی یا بالابر است که در کنار پله ها و بیشتر برای جابجایی افراد معلول و ناتوان جسمی در میان طبقات در خانه های دوبلکس و یا آپارتمان ها استفاده می شوند.

در رابطه با پله برقی های تجاری بایستی گفته شود که این سازه ها در فروشگاهها و مراکز تجاری بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و محدودیت ساعت کاری در استفاده از آنها وجود دارد. قیمت پله برقی تجاری نسبت به سایر پله برقی ها به نسبت کمتر است.

پله برقی غیرتجاری در مکان هایی چون ایستگاه های مترو و قطار (پله برقی مترو) که به طور دایمی نیاز به استفاد از این سازه است به کار می رود و قیمت آن بالاتر از بقیه پله برقی ها است.

نوع نیمه تجاری این سازه نیز در مکان های نسبتا پر رفت و آمدی چون ایستگاه نسبتا خلوت مترو نصب می شود و قیمت آن مابین دو پله برقی تجاری و غیر تجاری است. شما  می توانید برای کسب اطلاعات در رابطه با قیمت پله برقی با نمایندگی فروش پله برقی اورتک تماس حاصل فرمایید.

 

ویژگی های یک پله برقی مناسب چیست؟

 

قطعا یک پله برقی با کیفیت و استاندارد دارای یکسری ویژگی هایی است که توجه به آنها در هنگام خرید پله برقی بسیار ضروری است، چند مورد از این ویژگی ها عبارتند از:

 • پله برقی بایستی حرکت روان داشته باشد نه منقطع، از سوی دیگر بتواند به صورت بهینه از انرژی استفاده کند.

 

 • ایجاد سرو صدا در هنگام حرکت یکی از معایب هر نوع پله برقی است پس در هنگام سفارش از نمایندگی فروش پله برقی به این نکته نیز توجه داشته باشید.

 

 • در صورت عدم رعایت استاندارد های لازم در کیفیت ساخت و امنیت این سازه ها قطعا خسارات جبران ناپذیری برای افراد پیش خواهد آمد پس بهتر است پله برقی بر اساس استاندارهای جهانی تهیه و تولید گردد.

 

 • از آلیاژهای مناسب و مواد ضد خوردگی در ساخت و فروش قطعات پله برقی استفاده شود.

 

 • داشتن عملکرد اتوماتیک قابل اعتماد و ایمن نیز از دیگر ویژگی های یک پله برقی استاندارد است.

 

 • رعایت ابعاد استاندارد در اندازه‌‌ی پله‌ها، ارتفاع هر پله، عرض پله و محافظ پله نیز از دیگر ضروریاتی است که در ساخت یک پله برقی خوب بایستی رعایت شود.

 

 • ریل های متحرک محافظ پله به گونه‌ای طراحی شوند که از انگشتان مراقبت کند.

 

 • یکی دیگر از ویژگی های استاندارد یک پله برقی با کیفیت و خوب اینست که با بروز کوچکترین اختلال در دستگاه به طور اتوماتیک متوقف شود.

 

اقداماتی که برای سرویس و نگهداری پله برقی بایستی انجام گیرد

یکی از اقداماتی که در افزایش طول عمر و استفاده بهینه از پله برقی نقش مهمی دارد سرویس و نگهداری پله برقی است. شما می توانید با مراجعه به شرکت پله برقی اورتک و یا هر نمایندگی دیگری که تجهیزات خود را از آنها خریداری نموده اید اقدامات به بررسی و کنترل و انجام اقدامات مراقبتی دوره ای این محصول خود نمایید.

از بروز هر نوع خرابی و خسارت های احتمالی پیشگیری نمایید، در غیر اینصورت ممکن است نیاز به تعویض دستگاه و یا قطعاتی از آن باشد که علاوه بر زمان زیادی که برای جایگزینی وسیله نیاز خواهید داشت، قطعا هزینه های گزافی را نیز متحمل خواهید شد.

 

فروش پله برقی اروتک 

محصولات اورتک با تکیه بر چند دهه تجربیات فنی و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا منطبق با استاندارد EN115 طراحی گردیده است. تکنولوژی و کیفیت بالای این محصول نشان از توان مهندسی شرکت در طراحی، ساخت، نصب و مونتاژ محصول است.

طراحی و ساخت پله برقی‌های اورتک با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی پیشرفته منجر به محصولاتی با کیفیت گردیده است، محصولاتی که از نگاه مشتریان دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد:

✅ سر و صدای بسیار کم
✅ حرکت پیوسته و بدون ارتعاش
✅ دوام و مقاومت بالا
✅ تعمیرات آسان و ساده
✅ سازه زیبا و جذاب

از ویژگی های محصولات اورتک می باشد.

 

شرکت اورتک جز محدود شرکت هایی است که پروانه تولید پله برقی را دارند. این شرکت برخلاف سایر شرکت ها بر اساس استاندارد های لازم با ارائه بهترین کیفیت محصولات خود را ارائه می دهد.

 

عوامل موثر در تعیین قیمت پله برقی

در رابطه با برآرود قیمت تقریبی پله برقی توجه به چندین نکته الزامی است، چرا که فاکتورهای متعددی در قیمت فروش پله برقی تاثیر دارند.

یکی از عوامل موثر، قطعات به کار رفته در ساختمان این سازه است در صورتیکه این قطعات ساخت داخل کشور باشند به نسبت ارزانتر از خرید قطعات از کشورهای خارجی خواهد بود.

با توجه به این قضیه که پله برقی ها از نظر شیب و سرعت حرکتشان با یکدیگر تفاوت دارند، در صورتی که سازه با سرعت 0.5 متر بر ثانیه را برای خرید پله برقی انتخاب نمایید، قیمت آن با پله برقی با سرعت 0.4 متر بر ثانیه قطعا متفاوت خواهد بود. هزینه نصب پله برقی نیز بسته به اینکه در یک محیط بسته نصب گردد یا در محیط باز در تعیین قیمت نهایی خرید پله برقی توسط خریداران لحاظ می گردد.

 

قیمت فروش پله برقی

از آنجائیکه انواع مختلفی از چیدمان پله برقی وجود دارند، بنابراین بسته به اینکه پله برقی خریداری شده از نوع تکی باشد یا متقاطع و یا موازی قطعا در قیمت فروش پله برقی موثر خواهد بود.

در نهایت اینکه شما می توانید با برقراری تماس با یکی از معتبرترین نمایندگی های فروش پله برقی در تهران به نام اورتک تماس حاصل نموده و مشاوره های لازم در رابطه با قیمت فروش پله برقی و انواع هزینه های دخیل در قیمت نهایی آن را دریافت نمایید.

 

خدمات پس از فروش پله برقی اورتک

قطعا به هنگام سفارش پله برقی محصول درخواستی شما بایستی دارای خدمات پس از فروش، ضمانت، کیفیت مورد انتظار و البته تخفیف بیشتر در صورت خریدهای با تعداد زیاد یا متوالی باشد.

نمایندگی پله برقی موظف به ارائه برخی خدمات پس از فروش است، که عبارتند از اطمینان از کارکرد کیفیت دستگاه با سرویس دوره ای مناسب، تهیه قطعات یدکی پله برقی و همچنین تعمیر و نگهداری از دستگاه به صورت رایگان در طول دوره گارانتی ، همچنین شرکت پله برقی مورد نظر بایستی حتی پس از اتمام دوره ضمانت نیز بتواند قطعات مورد نیاز را به قیمت زیر بازار برای خریدار تهیه نموده و در کمترین زمان خدمات مورد نیاز را برای مشتری ارائه دهد.

 

سوالات متداول در مورد خرید پله برقی تهران :

بله، پله های عریض تر را می توان در مراکز پرترددی چون فرودگاهها، مراکز خرید بزرگ و پر ازدحام و سایر مکان های شلوغ نصب کرد، عرض این سازه ها تا 1400 میلی متر نیز می رسد.

قیمت پله برقی ها به عوامل مختلفی چون کشور سازنده، جنس، دسترسی به قطعات مورد نیاز در صورت نیاز، ابعاد این سازه و برخی عوامل دیگر بستگی دارد.

خیر، پله برقی که برای آپارتمان مورد استفاده قرار می گیرد دارای مشخصات متفاوتی نسبت به پله ای است که در مجتمع های بزرگ نصب می گردد. اجرا و نصب پله متحرک با توجه به محیط و اندازه آن متفاوت است.

Load More

4.8/5 - (25 امتیاز)

78 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.