فرچه-پله-برقی

همه ما با این اتفاق آشنا هستیم که بعد از سوار شدن بر روی پله برقی، از فرصت استفاده می کنیم تا گرد و غبار کفش هایمان را با آن برس های کوچک که در کناره پله برقی وجود دارد، پاک کنیم. این قطعات برس یا فرچه پله برقی نام دارند.

شاید بیشتر کاربران فکر می کنند که کارایی برس های کناره پله برقی برای تمیز کردن کفش ها است در حالیکه اینطور نیست! مهندسان آنها را به دلایل مهم دیگری در کناره پله برقی نصب می کنند. در واقع اصلی ترین وظیفه فرچه ها محافظت از افراد در برابر هر گونه آسیب در هنگام استفاده از پله برقی است.

 

فرچه پله برقی  چیست؟

فرچه یا برس ایمنی پله برقی در کناره پله ها نصب می شوند و با حرکت هندریل، شکاف کنار پله ها را پوشش می دهند. در واقع فرچه ها وظیفه دارند تا از گیر کردن اشیا یا درب بطری و … در شکاف پله برقی مترو و دیگر پله برقی ها جلوگیری کنند. همچنین با وجود این فرچه ها مسافران ناخودآگاه از کنار پله ها فاصله می گیرند.

 

 فرچه پله برقی چه کاربردی دارد؟

کاربردی-فرچه-پله-برقی

برس ها روی هر پله برقی قرار دارند و اطراف هر پله نیز یک نوار زرد رنگ وجود دارد. هدف این نوار زرد این است که افرادی که در حال استفاده از پله برقی هستند را از نزدیک شدن به لبه ها باز دارد، چرا که فاصله کمی در انتهای هر پله وجود دارد. و در صورتیکه کاربران مراقب نباشند ممکن است اتفاقات بدی رخ دهد.

هدف دیگر مهندسان از طراحی فرچه های کنار پله برقی جلوگیری از افتادن وسیله های کوچک در فضای خالی بین رمپ و پله ها است، زیرا وقتی چیزی در آن فضا می افتد، پله برقی کار نمی کند.

شایان ذکر است که بیشترین اهمیت فرچه ایمنی پله برقی برای محافظت کاربران در مقابل اتفاقات احتمالی است، چرا که بسیاری از کاربران به هنگام نزدیک شدن به آن فضا در معرض آسیب های شدید مختلف قرار می گیرند. به همین دلیل در هنگام خرید پله برقی باید به وجود برس کتاره پله برقی دقت شود.

 

نظرات شرکت های تولید کننده پله برقی در رابطه با فرچه های کنار پله برقی

نظرات-شرکت-های-تولید-کننده-پله-برقی-در-رابطه-با-فرچه-های-کنار-پله-برقی

شیندلر، شرکتی که مسئول تولید پله برقی ها است، تأیید می‌ کند که این برس ها در کاهش بروز صدمات تاثیر بسزایی  دارند. بهترین راه برای جلوگیری از آسیب، در وهله اول دوری کامل از کنار و لبه های پله برقی است و نوار زرد به کاربران کمک می کند تا این فاصله را رعایت کنند.

بیایید واقع بین باشیم! به نظر شما چند درصد از افراد هنگام بالا رفتن از پله ها، به چگونگی محافظت از خود در برابر خطر پله برقی فکر می کنند؟ اگر واقعا بخواهیم درصد منصفانه ای مشخص کنیم، درصد افرادی که تفکر آگاهانه ای دارند حتی به ۲۰ درصد هم نمی رسد و هنگام بالا رفتن یا پایین آمدن از پله ها تفکر ما بر روی مسائل دیگری است که کاملاً متفاوت از نحوه محافظت خود در برابر خطرات پله ها است. بنابراین، در اینجا نقش فرچه کنار پله برقی کارایی خاص عملکرد خاص خود را ارائه می دهد و ضمیر ناخودآگاه ما را برای شروع به محافظت از خود تحریک می کند.

شرکت پله برقی Otis در رابطه با کارایی پله برقی این گونه توضیح می دهد که: وقتی افراد به لبه پله ها نزدیک می شوند، فرچه را احساس می کنند و فرچه باعث می شود که آنها مستقیماً از آن منطقه دور شوند. علاوه بر این، برس ‌ها نقش اساسی در دور نگه داشتن وسایل، لباس‌ ها و سایر وسایل افراد از جلوی موتور و دنده‌ ها دارند.

 

سخن پایانی

این برس ‌ها در سیستم کلی پله برقی ضروری هستند، زیرا بدون اطلاع شما از شما در برابر هر گونه آسیبی محافظت می ‌کنند، اما کفش ‌های خود را با آنها تمیز نکنید، زیرا این برخلاف دلیل طراحی و ساخت آن ‌ها است و حتی ممکن است منجر به آسیب شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعمیر و نگهداری برس ایمنی پله برقی و سرویس و نگهداری پله برقی می توانید با استفاده از شماره تلفن های زیر با مشاوران و تکنسین های ما در مجموعه اورتک ارتباط برقرار کنید. زیرا مشاوران و تکنسین های ما طبق آموزش های تخصصی که در زمینه پله برقی و اجزای آن دیده اند می توانند شما را جهت استفاده بهتر و تعمیر فرچه های کناری پله برقی بهتر راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.