عوامل ماثر قیمت پله برقی

آشنایی با عوامل موثر بر قیمت پله برقی: در تخمین هزینه نصب پله برقی معمولا عواملی مانند شیب 30 درجه یا 35 درجه، عرض 60 یا 80 یا 100 پله برقی، فولاد یا آلومینیوم، محل نصب داخلی یا خارجی و نوع چیدمان به صورت تکی یا متقاطع یا موازی عوامل موثر بر قیمت پله برقی هستند حتی سرعت پله برقی می تواند روی قیمت ساخت پله برقی شما تأثیر بگذارد.

همچنین با توجه به اینکه این دستگاه های مکانیکی دارای قطعات الکتریکی و مکانیکی متفاوتی می باشند که هر قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. هزینه ساخت پله برقی نیز بسته به اندازه و موقعیت پله برقی بالا و پایین می شود. اگر می خواهید بدانید عوامل مهم بر قیمت پله برقی چه چیز هایی هستند و قیمت پله برقی به چه صورت محاسبه می شود در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

مهترین عوامل تاثیر گذار در قیمت پله برقی : 

  1.  ایندور یا اوتدور بودن پله برقی

مهمترین عامل تاثیر گذار در هزینه پله برقی ایندور بودن و اوتدور بودن آن است.

پله برقی اوتدور باید به گونه ای ساخته شود که زیر بارون و برف و آفتاب، بدون وجود سایبان هیچ مشکلی برای آن پیش نیاید به همین دلیل جنس استفاده شده در متریال پله ، وال استریت های پله برقی از اهمیت بالایی برخوردار است و همین امر باعث شده تا قیمت آن از پله برقی های ایندور بیشتر باشد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم برای صرفه جویی در هزینه از پله برقی ایندور استفاده کنید و سایه بان بزنید.

  1. ارتفاع و شیب پله برقی 

هرچی شیب پله برقی زیاد شود ارتفاع و طول پله برقی نیز بیشتر می شود. به همین علت به موتور قوی نیز نیاز دارد و این امر باعث افزایش قیمت پله برقی می شود.

  1. وجود چشمی

چشمی پله برقی به این خاطر است که زمانی که افراد جلوی پله برقی باشند چشمی متوجه حضور آن ها می شود و شروع به حرکت می کند.

همچنین یکسری چشمی های دیگر نیز وجود دارد که به هنگام گیر کردن چیزی به پله برقی متوقف و خاموش می شود.

البته لازم به ذکر است بعضی از پله برقی ها به دلیل صرفه جویی در برق و هزینه از این قابلیت استفاده نکرده اند.

  1. نور پردازی پله برقی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت پله برقی نور پردازی به کار رفتع شده جهت زیبایی و نمای پله برقی ها است.

  1. کیفیت جنس وال استریت ها

کیفیت های مختلفی در جنس وال استریت های پله برقی های ایندور وجود دارد که در صورت بکار گیری از بالاترین و قوی ترین کیفیت موجود می تواند در هزینه پله برقی تاثیر گذار باشد.

به طور کلی علاوه بر موارد ذکر شده عوامل مختلفی دیگری از جمله ؛ سرعت ، ولتاژ برقی ، ولتاژ روشنایی، فرکانس ، چیدمان ، صفحات ، رنگ پله ، می تواند بر قیمت پله برقی تاثیر گذار باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه پله برقی و دریافت فرم درخواست پله برقی با مجموعه اورتک در تماس باشید.

 

آیا شیب بر قیمت پله برقی موثر است؟

شیب در انتخاب پله برقی ایمنی و راحتی کاربران را تضمین می کند و به همین دلیل بسیاری از شرکت ها، پله برقی های 30 یا 35 درجه را با بهترین برند، کارایی و کیفیت برای واحدهای تجاری مورد نیاز با منصفانه ترین قیمت پله برقی ارائه می کنند. البته یک نوع پله برقی به نام پله برقی شیبدار هم داریم که وظیفه آن جابجایی افراد به مکان های دیگر در شیب کم یا در صورت نبود شیب است و بیشتر برای مکان های عمومی مانند فرودگاه، ترمینال، فروشگاه، مراکز تاریخی و زیارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آیا هزینه پله برقی به ظرفیت آن بستگی دارد؟

به طور کلی قیمت تقریبی پله برقی برای نمونه با گارانتی یک ساله پس از نصب در انواع IN-DOOR و OUT-DOOR با سایزهای 60، 80، 100 سانتی متر با ظرفیت های 4500 تا 9000 نفر ساعت متفاوت خواهد بود و هر کدام بر اساس حجم و میزان ظرفیت و حتی نوع گارانتی و شرکت مبدا قیمت گذاری و فاکتور می شوند. یکی از مهمترین قسمت ها در تعیین قیمت پله برقی محاسبه هزینه تعمیر و سرویس های دوره ای و روتین می باشد.

هزینه پله برقی

قیمت پله برقی خانگی

 هزینه پله برقی خانگی چندان بالا نیست و به صورت مشارکتی در مجتمع چند واحدی به راحتی قابل پرداخت است. اما به جای تمرکز روی مبلغ نهایی، هنگام سفارش سریع به عملکرد و ایمنی فکر کنید. برای استعلام قیمت با توجه به نوسانات اقتصاد کشورمان در حوزه ارز، بهتر است حتما با شرکت های تولید و نصب کننده پله برقی تماس بگیرید تا با برآورد وضعیت پله برقی برای منزل، قیمت مصوب را به شما بدهند.

 

قیمت پله برقی مغازه

شاید قیمت پله برقی دست دوم کمی ارزانتر باشد اما برای اطمینان از سلامت و ایمنی کالاهایی که قرار است روزانه هزاران نفر با آن سفر کنند، بهتر است به تولید کننده های معتبر همانند اورتک مراجعه کنید و عواملی مانند مدت زمان استفاده از آن، میزان کاری که از آن گرفته می شود، در نظر گرفتن مکانی که قبلاً در آن فعال بوده و … نیز در تعیین میزان پولی که برای خرید پله برقی مصرف می شود دخیل هستند. برای خرید منصفانه همانطور که گفته شد باید به کارشناسان معتبر مراجعه کنید تا با بررسی دقیق از سلامت محصول خیالتان راحت شود و قیمت منصفانه به شما اعلام شود.

 

سخن پایانی  

به طور کلی بیان شد قیمت پله برقی چگونه محاسبه می شود و برای خرید، نصب و راه اندازی پله برقی، برای ساختمان های مسکونی یا تجاری و اداری و با توجه به اینکه هدف نهایی استفاده از این دستگاه آسایش مراجعین و دسترسی افراد سالمند و معلول به امکانات عمومی و شهری است. باید دقت شود به جای اینکه نگران هزینه نصب پله برقی باشید، به کیفیت و ایمنی پله برقی که سفارش می دهید فکر کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.