بررسی-لیست-خطاهای-پله-برقی

لیست خطاهای پله برقی تهران حاکی از این مسئله است که پله برقی در اثر خرابی مکانیکی یا خطای انسانی دچار مشکل شده و باید تعمیر شود. پله برقی ها باید به طور منظم مورد بازرسی و نگهداری قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که برای استفاده عمومی ایمن هستند.

لیست خطاهای پله برقی چه علتی دارد ؟ پله برقی یکی از ارکان مهم و اساسی در طراحی و ساخت فرودگاه ها، ایستگاه های قطار، مترو، بازارهای تجاری، پل های عابر پیاده و سایر ساختمان ها به شمار می آيد. طبیعی است که در چنین ساختمان های پر تردد در اثر استفاده زیاد و با گذشت زمان پله برقی نیاز به تعمیر پیدا مي کند؛ بنابراین اگر صاحبان ساختمان زودتر برای سرویس و تعمیر پله برقی اقدام نکند ممکن است در آینده مشکلات جدی تری به وجود بیاید.

علت خطاهای پله برقی بیشتر مربوط به خرابی مکانیکی هر کدوم از اجزای اصلی یا فرعی پله برقی است اما عوامل و خطاهای انسانی نیز اغلب اوقات باعث خرابی انواع مختلفی از پله برقی می شوند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با ارورهای پله برقی و عوامل آنها مطالبی ارائه دهیم.

 

دلایلی که باعث می شوند پله برقی دچار خطا شود؟

خطا پله برقی حاکی از این است که در کارکرد پله برقی مشکلی رخ داده و باید سریعا رفع شود تا پله برقی دوباره بتواند عملکرد منحصر به فرد خود را ارائه دهد.

با توجه به استفاده سنگینی که هر روز از پله برقی مجتمع تجاری و یا فرودگاه ها و مکان های پر تردد انجام می ‌شود، بازرسی و نگهداری منظم و کامل پله برقی بسیار مهم است. اگر بازرسی به طور منظم یا به درستی انجام نشود، خطاهای کوچکی که نادیده گرفته می ‌شوند می‌ توانند منجر به حوادث بزرگی شوند.

تکنسین ها باید ضمن آشنایی کامل با تجهیزات پله برقی، بتوانند در صورت بروز مشکل و خطا، با به‌کارگیری روش های مؤثر به تعمیر پله برقی بپردازند. آشنایی با لیست خطاهای پله برقی به تکنسین ها کمک می کند تا در سریعترین زمان ممکن به تعمیر پله برقی بپردازند. اکنون می خواهیم عواملی را که موجب بروز خطا در کارکرد انواع پله برقی می شوند را ذکر کنیم.

 

علت خطاهای پله برقی عبارتند از:

1. قطعی برق پله برقی

 پله برقی برای ارائه عملکرد خود در شب و روز در ساختمان های پر تردد نیازمند انرژی زیاد است بنابراین زمانیکه پله برقی به برق وصل است و روشن است اگر برق قطع شود ممکن است اجزای پله برقی دچار مشکل شوند که در اینصورت پله برقی از کار می افتد. بنابراین باید بلافاصله بعد از نمایش خطای پله برقی تیم تعمیر در سریعترین زمان ممکن پله برقی را تعمیر کند و قطعات لازم را جایگزین کند تا پله برقی بتواند دوباره شروع به کار کند.

2. خرابی بلبرینگ پله برقی

یکی از دلایل خطاهای پله برقی  خرابی بلبرینگ است که موجب خرابی موتور پله برقی می شود‌. ارتعاشات درون موتور نیز خود موجب سروصدای موتور می شوند برای رفع این مشکل معمولا تکنسین ها از یک نوع جاذب القایی در ساختار پله برقی استفاده می کنند.

3. درایو موتور نامناسب

درایو موتور نامناسب باعث سایش بلبرینگ های موتور می شود. برای رفع خطاهای پله برقی حتما باید از افراد متخصص کمک بگیرید زیرا این افراد با عوامل و خطاهای پله برقی آشنایی دارند و در کوتاهترین زمان ممکن مشکل شما را رفع خواهند کرد.

4. پله های لغزنده

در فصل زمستان به علت بارش برف و باران پله برقی هایی که در فضای باز نصب شده اند دچار لغزندگی می شوند در صورتیکه علائم هشدار دهند در ورودی پله برقی نصب نشود، امکان بروز خطا و مشکل در عملکرد پله برقی بالا می رود.

5. خطاهای مکانیکی پله برقی

سیم کشی معیوب یا سایر خطاهای مکانیکی ممکن است باعث بروز مشکلاتی در عملکرد پله برقی بشود، در این صورت تکنسین ها باید جهت انجام کارهای تعمیر و سرویس در محل حاضر شوند. تکنسین ها بعد از اینکه کد های خطای پله برقی را مشاهده می کنند متناسب با مشکل به وجود آمده از راه حل خاصی برای رفع مشکل استفاده می کنند.

 

سخن پایانی

مجموعه اروتک یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه پله برقی و انواع آن است. مهندسان و تکنسین های این مجموعه طبق آموزش هایی که دیده اند می توانند جهت رفع مشکل و خطاهای پله برقی به شما کمک کنند. اگر در رابطه با نمایش خطاهای پله برقی یا تعمیر و سرویس و نگهداری پله برقی سوالی داشته باشید، می توانید با تکنسین های ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.