مزایای-رمپ-های-متحرک

به رمپ یا همسطح کننده متحرک، همسطح کننده قابل جابجایی نیز گفته می شود، در این دستگاه شاهد نوعی مکانیزم هیدرولیکی هستید که در زمره تجهیزات لجستیکی قرار دارند.

رمپ ها دارای ایمنی و استحکام بالایی هستند و موجب استفاده بهینه از فضا در مکان های محدود می شوند. انواع رمپ شامل رمپ ادم رو(شیب حدود ۱۲٫۵ درصد)، رمپ معلولین و رمپ ماشین رو است.

مجموعه اورتک از سازندگان مطرح رمپ ها متحرک و پیاده روی متحرک در کشور است که خدمات پس از فروش از قبیل تعمیر و سرویس دستگاه نیز به مشتریان خود ارائه می دهد و امروزه سابقه درخشان ی در این صنعت نسبت به دیگر رقبای خود دارد.

 

رمپ متحرک چیست؟

رمپ های متحرک یا همسطح کننده، مکانیزم هیدرولیکی دارند و با محاسبه ارتفاع و شیب جهت تخلیه و بارگیری و در گروه لجستیکی قرار دارند.

از رمپ ها بیشتر در کجا استفاده می شود؟

از-رمپ-ها-بیشتر-در-کجا-استفاده-می-شود

از رمپ متحرک بیشتر در فروشگاه ها و فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و زمانی که به افراد در هنگامی که خرید زیادی کرده اند یا وسایل زیادی را با خود به همراه دارند و نمی توانند آن ها را با خودشان حمل کنند کمک شایانی می کند.

رمپ های متحرک با استفاده از ترویلی های خاص که در وسط چرخ آن شیار دارند و در کنار آن ها قفل فلزی وجود دارد و زمانی که این ترویلی روی رمپ حرکت می کند دیگر نیاز به نگهداشتن آن ندارد و به سهولت باعث جا به جایی افراد می شود.

 

فرق رمپ متحرک  و پله برقی 

فرق ظاهری : به این صورت که پله برقی از استپ پله استفاده شده اما در رمپ استپ های صاف است و به صورت یک نوار نقاله در می اید.

 

کاربرد رمپ متحرک 

کاربرد-رمپ-متحرک 

جا به جایی افراد با شیب ملایم  از طریق رمپ متحرک امکان‌پذیر است اما در ارتفاع های زیاد مثل 5 الی 10 متر یا بیشتر نمیتوان از رمپ استفاده کرد و باید پله برقی را جایگزین ان کرد

 با احتساب بر اینک رمپ متحرک قرار است در چه مکانی استفاده شود یک ارتفاع معقول را در نظر می گیرند که نه طول ان خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم به طوری که نتوانند رمپ ها را نصب کنند

بیشترین کاربرد رمپ متحرک در فروشگاه ها و فرودگاه ها و در مسیرهای خیلی طولانیه است که یک قسمت از مسیر را از رمپ استفاده می کنند تا به سهولت افراد در جاه به جایی کمک شود.

 

انواع رمپ های متحرک (هم سطح کننده)

انواع رمپ ها بر اساس کاربرد شامل موارد زیر تقسیم می شود. که عبارت اند از:

  1. رمپ بارگیری هیدرولیک
  2. رمپ متحرک برای معلولین
  3. رمپ متحرک پارکینگ خودرو شیب دار
  4. رمپ لیفتراک
  5. رمپ ویلچر
  6. رمپ جمع شونده قابل حمل

مزیت انواع رمپ های متحرک

مزیت-انواع-رمپ-های-متحرک

از مزیت رمپ های متحرک می توان به افزایش سرعت جابه جایی و راحت تر شدن امور و استفاده از فضاهای کم و بلا استفاده اشاره کرد. اگر شما نیز قصد نصب پله برقی یا نصب رمپ و پیاده رو متحرک را در مکان مورد نظر خود را دارید می توانید با شرکت تخصصی اورتک در تماس باشید چرا که این شرکت خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می دهد.

 

مزیت رمپ متحرک بارگیری

این رمپ بسیار مستحکم است و برای تخلیه و بارگیری وسایل سنگین مورد استفاده قرار می گیرد، که باعث می شود تخلیه بار با سرعت بیشتری صورت بگیرد و همچنین در انبار هایی که نمی توان سکو نصب کرد و یا ارتفاع بار با محوطه یکی می باشد بهترین راه حل برای آن ها نصب رمپ متحرک بارگیری است.

یکی دیگر از ویژگی های رمپ متحرک بارگیری این است که در برابر استفاده مکرر و عوامل جوی مقاوم است. لازم به ذکر است که طراحی آزاد و قابل تنظیم این وسیله باعث شده است نصب و راه‌اندازی این رمپ آسان باشد و در عین حال بالاترین سطح استانداردهای ایمنی را دارند.

 

مزیت رمپ متحرک برای معلولین

یکی از قوانین مربوط به ساختمان سازی، استفاده از تسهیلات و امکانات ویژه برای افراد دارای ناتوانی جسمی است.  رمپ های دائمی در میان انواع رمپ گزینه مناسبی برای استفاده معلولین هستند. بالا رفتن از پله ها با شیب های مختلف برای افرادی که به هر نحوی دچار معلولیت هستند کاری دشوار است.

رمپ معلولین به منظور عبور و مرور راحت این افراد ساخته شده و دارای حداکثر شیب ۸ درصدی است. از مزیت رمپ متحرک معلولین از بین بردن محدودیت معلولین در ورود به طبقات مختلف ساختمان ها است. از مزیت رمپ متحرک ویلچر و صندلی چرخدار قابلیت حمل و جا به جایی این صندلی با توجه به وزن آن ها است.

 

مزیت رمپ متحرک پارکینگ خودرو شیب دار

مزیت-رمپ-متحرک-پارکینگ-خودرو

اغلب مردم فکر می کنند رمپ ها از یک فضای شیب‌دار بتنی در طبقات پارکینگ و برای جابجایی انواع خودروها تشکیل شده اند و فضای چشمگیری از ساختمان را به خود اختصاص می دهند در حالی که روش های امروزی این فضا را به حداقل رسانده است.

خودروها برای ورود به ساختمان و خروج از پارکینگ آن می توانند از یک رمپ متحرک استفاده کنند. رمپ ماشین رو دارای شیب ۱۵ درصد است. مهم ترین مزیت رمپ متحرک خودرو استفاده از حداقل فضای هر ساختمان است.

استفاده از رمپ ها، جک های هیدرولیکی و برقی و اسانسورهای خودر روش های نوینی برای استفاده از فضاهای کم در ساختمان ها هستند. کاربرد رمپ خودروبر درمکان هایی از قبیل ورودی و خروجی پارکینگ ساختمان‌های اداری مختلف، مجتمع های تجاری و مسکونی، نمایشگاه ها و گاراژهای اتومبیل بیش از هر مکان دیگری است.

از مزایای استفاده از رمپ های متحرک برای پارکینگ خودرو امکان استفاده از یک ورودی برای دو طبقه ساختمان (زیرزمین و طبقه همکف) است. عرض تعیین شده برای رمپ پارکینک بتنی یا سیمانی برای یک خودرو 3 تا 3.5 متر تعیین شده است و عرض رمپ مکانیزه 2.5 و طول تعیین شده برای رمپ فلزی 5.7 متر است.

مهندسان حدود 11 روش مختلف برای رفع مشکل فضای کم پارکینگ در ساختمان‌ها و استفاده از فضاهای بلا استفاده در هر ساختمان طراحی کرده اند. اگر شما هم در ساختمان خود با مشکل فضای کم روبرو هستید می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان در با کارشناسان مجموعه اورتک تماس حاصل کنید.

 

عوامل تاثیر گذار قیمت رمپ های متحرک

عواملی مختلفی در تعیین قیمت رمپ های متحرک تاثیرگذار است. از جمله این عوامل شامل؛ شیب رمپ ، جنس وال استریت ،  کشور تولید کننده رمپ ، چقدر واتاژ دارد و … می شود. لازم به ذکر است این امکان وجود دارد که هزینه رمپ متحرک با توجه به عوامل تعیین کننده در قیمت می تواند بیشتر یا کمتر از پله برقی باشد.

 

سخن آخر

می در این مقاله با مزایای انواع رمپ آشنا شده ایم لازم به ذکر است مجموعه اورتک با سال ها سابقه در زمینه فروش و سرویس و نگهداری پله برقی و پیاده روی متحرک خدمات شایانی را برای مشتریان خود به همراه دارد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت پله برقی و فروش پله برقی پاساژ و باقی موارد با این مجموعه در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

17 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.