پیاده-روی-متحرک

پیاده روی متحرک یا همان رمپ وسیله ای است که آز آن  هنگامی که دو سطح هم تراز و یا سطوحی که اختلاف ارتفاع کمی  دارند استفاده می کنند. این مکان ها بستر های مناسبی برای استفاده از رمپ هستند. پیاده رو های متحرک به دو دسته کلی پیاده رو مسیر مستقل و پیاده رو با مسیر رفت و برگشتی تقسیم می شوند. پیشینه ساخت و استفاده از پیاده روهای متحرک به پنج دهه قبل برمی گردد. یکی از قدیمی ترین و بلندترین پیاده روهای متحرک که طول آن حدود 207 متر می رسید در شهر سیدنی پایتخت استرالیا تولید شد. شرکت اورتک یکی از تولید کنندگان بنام تولید رمپ و پله برقی و فروش پله برقی در کشور است.

 

از رمپ در چه مکان هایی می توان استفاده کرد؟

مکان هایی که در آن از پیاده روی متحرک استفاده می شود  از قبیل فرودگاه ها و فروشگاه های معتبر و حتی ترمینال های مسافربری و… .هستند. در زمان طراحی و اجرای رمپ لازم است زاویه ی شیب پیاده روی متحرک یا رمپ حداکثر 12 درجه نسبت به خط افق زاویه داشته باشد .

ظرفیت جابه جایی و استفاده ی افراد از رمپ باید قبل از احداث رمپ بررسی شود .همه رمپ ها دارای یک میزان حداکثر، برای سرعت تعریف شده هستند که لازم است هنگام استفاده از این دستگاه ها به آن توجه شود.

این سرعت حداکثری  0.75 متر است گاهی در شرایط خاص این سرعت به 0.9 متر نیز می رسد. سرعت رمپ ها در زمان ورود به آن افزایش می یابد و پس از ترک مجدد سرعت رمپ نیز کاهش می یابد. در پیاده روهای متحرک یا رمپ از پلیت های آجداری به نام پالت استفاده می کنند.

این پلیت های اجدار مشابه استپ در پله برقی هستند و اهمیت زیادی در حرکت و جابجایی مسافران دارند.جنس این پالت ها ممکن است از فولاد باشد. به دلیل خاصیت ضد زنگ زدگی،ضد خوردگی وزن کم از المینیوم نیز در تولید آن ها استفاده می شود.

از رمپ ها در مکان های مختلفی استفاده می شود که البته این به دلیل کارایی بالای این دستگاه ها است. پیاده روهای متحرک بیشتردر معابری مورد استفاده قرار می گیرند که شامل موارد زیر باشد :

 • معابر عمومی
 • درون بلوارهای طولانی
 • مرتبط کننده پایانه ها
 • فرودگاها،متروها و اماکن تجاری
 • دسترسی به پارکینگ و ایستگاه حمل و نقل زمینی

 

نکات مهم و استاندارد برای طراحی رمپ ها

آشنایی با انواع پیاده روی متحرک

 • آج پالت ها باید در جهت حرکت پیاده رو متحرک باشد.
 • پهنای شیار یا اج حداقل 4/5 میلیمتر و حداکثر 7 میلیمتر باشد.
 • عمق شیارها نباید کمتر از 5 میلیمتر باشد.
 • پهنای لبه دندان ها باید حداقل 4/5 و حداکثر 8 میلیمتر باشد.
 • پالت باید با نیروی حداکثر 7500 و حداقل 300 نیوتون از نظر انحراف بررسی و ازمایش شود.
 • محل اتصال پالت ها باید سطح پیوسته و بدون شکستگی داشته باشد.

ویژگی های پیاده روی متحرک

رمپ ها شامل پیاده رو و شیب برقی می باشند. استفاده از پیاده روی متحرک برقی بیشتر برای نظم بخشیدن به حرکت افراد در مکان های شلوغ استفاده می شوند.

شیب این رمپ ها با در نظر گرفتن پارامترهای مختلفی از قبیل : معماری، طراحی و ارتفاع بین طبقات مجهز انواع پیاده روی متحرک سطح افقی و متحرک و بدون پله  تعین می شود.

 

دسته بندی پله های برقی از نظر کاربردی

پله برقی یک چرخه تکرارشونده از پله‌های در گردش است، که در آن پله‌های بازگشتی در زیر پله‌های بالایی پنهان شده‌اند. وزن پله‌های پنهان با وزن پله‌های آشکار موازنه و برابری می‌کند، بنابراین موتور پله برقی بایستی تنها وزن افراد روی پله برقی را (که در حال بالا یا پایین رفتن هستند) تحمل کند.

پله‌های برقی از نظر کاربردی به ۳دسته تقسیم میگردد:

 •  در محیط آزاد(بیرون از ساختمان)
 • محیط بسته(داخل ساختمان)
 • نیمه بسته(پل‌های عابر پیاده) استفاده می گردند.

 

شرکت های برند داخلی تولید رمپ و پله برقی

شرکت-های-تولید-رمپ

شرکت اورتک کلیه قطعات و محصولات خود را با استفاده از متریال درجه یک و دستگاه های مجهز به تکنولوژی روز دنیا در سطح کیفی بالایی  تولید و عرضه می کند، محصولات اورتک با تکیه بر چند دهه تجربیات طراحان و صنعت گران تولید می شوند.

قیمت این محصول نسبت به رقبای داخلی مناسب تر و به صرفه است. همه محصولات این مجموعه مطابق با استانداردهای روزکشورهای اروپایی و استانداردهای ایمنی تولید می شوند. محصولات این مجموعه از نگاه مشتریان دارای ویژگی های منحصر به فرد از قبیل سر و صدای کم،حرکت پیوسته و بدون لرزش، دوام و مقاومت بالا، تعمیرات آسان و نمای زیبا و جذاب، بنا بر خواست مشتری از ویژگی های محصولات اورتک است.

اگر قصد خرید این محصول را دارید می توانید برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس حاصل کنید،مشاوران ما اماده پاسخ گویی در ساعات مختلف هستند..

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.