پله برقی ها باید به نوعی تولید و طراحی گردند که بر روی سازه های اصلی قرار بگیرند. در نظر داشته باشید که برای نصب پله برقی به ابزار و تجهیزاتی نیاز است که همواره باید از سوی فرد متخصص و آموزش دیده ای اعمال گردد. امروزه میتوان در بسیاری از مراکز، چه عمومی و چه خصوصی، پله برقی هایی را مشاهده کرد که رفت و آمد و حمل و نقل را برای انسان ها آسان کرده اند.

 

 

 

3 مرحله طراحی و نصب پله برقی

1. طراحی پله برقی مطابق نقشه

طراحی-پله-برقی-مطابق-نقشه

 • در نظر گرفتن ابعاد، ارتفاع،عرض و طول پله برقی متناسب با مکان قرار گیری،
 • بررسی میزان استفاده افراد باتوجه به موقعیت آن،
 • ارائه طراحی نقشه های پله برقی به کارفرما،
 • تهیه وسایل مورد نیاز،
 • تایید کارفرما و ساخت پله برقی

 

2. جایگذاری پله برقی

جایگذاری-پله-برقی

در ابتدا باید صفحه زیرین پله برقی نصب شود و اتصالات بتنی انجام گیرد و تجهیزات محفظه های بالا و پایین به درستی در جای خود قرار گیرد. زمانی که کارهای گفته شد انجام شد حال باید پله برقی و تمامی وسایل را به محل نصب فرستاده شود. سپس پله های برقی در محل مشخص شده جایگذاری می شود و در اخر به تراز کردن پله برقی می پردازیم.

 

3. راه‌اندازی و تحویل پله برقی

در مرحله آخر باید سیستم برقی را اجرا کرد و به بررسی درستی و سالم بودن قطعات نیز توجه کرد. همچنین باید ترمز اضطراری نیز فعال باشد و فصله بین پله ها نیز متناسب با اصول استاندارد نصب شود تا ایجاد شکاف بزرگ در بین پله ها صورت نگیرید و فاصله مناسب بین افراد در هنگام قرارگیری پله نیز رعایت شود.

 

نصب انواع پله برقی

از اصلی ترین آیتم ها برای طراحی و نصب پله برقی ها می توان به شیب آن اشاره کرد. که در ادامه به مهمترین انواع پله برقی بر اساس شیب می پردازیم:

پله برقی با زاویه سی درجه: این پله برقی متناسب برای افرادی است که ترس از ارتفاع دارند و همچنین امنیت بالایی را می توانند تجربه کنند.

پله برقی با زاویه سی و پنج درجه: امنیت این نوع از پله برقی نیز بالا بوده و شیب استانداردی را برای استفاده دارد.

پله برقی متحرک شیب دار: در طراحی این نوع پله برقی کمترین شیب را دارد و افراد را به راحتی از جایی به جای دیگر منتقل می کند.

 

مدت زمان نصب پله برقی چقدر است ؟

برای نصب نمی توان زمان دقیقی را گفت و به پروژه بستگی دارد مثلا نصب پله برقی برای عابرپیاده نسبت به نصب پله برقی برای مترو زمان کمتری می برد زیرا پله برقی در مترو نمی تواند به صورت یک تیکه نصب شود و باید طی 4 تیکه نصب شود.

این تیکه ها با واگن های قطار وارد محل نصب می شود و در انجا با جرثقیل های دستی به بالا کشیده می شود و روی سکو قرار می گیرد در این مرحله پله برقی نصب و کوبل می شود.

 اما در نصب پله برقی ها در فضای باز یا پروژه های راحت تر ممکن است به صورت یک تکه یا نهایت دو تیکه با تریلی و جرثقیل وارد محل می شود و روی سکو قرار می گیرد و به این ترتیب پله برقی نصب می شود، به همین دلیل در حالت های اسان ممکن است نصب یک الی دو روز و در حالت های سخت ان ممکن است یک هفته الی ده روز زمان ببرد.

 

نصب پله برقی در منزل

نحوه نصب پله برقی به این گونه است که بر روی تیره های اصلی سازه انجام پذیرند. توجه داشته باشید در هنگام نصب پله برقی برای منزل حتما باید بخشی از خانه خود را به آن اختصاص دهید، زیرا فرایند نصب و راه‌اندازی پله برقی ، پروژه بزرگی محسوب می گردد.

معمولا متخصصان در نصب آن به گونه ای عمل می کنند که بدون جوشکاری با توجه به نیروی وزن حرکت می کند. حال نصب کردن پله برقی می تواند در مکان های گوناگون متفاوت باشد که این نیز بستگی به نظر کارشناسان اورتک دارد.

جالب است بدانید که نصب این‌گونه دستگاه ها توسط شرکت اورتک به انجام رسیده و همواره با نیروهای متخصص و کارآمد و کاملا حرفه ای صورت می گیرد.

شرکت اورتک با بیش از دو دهه سابقه تاکنون توانسته نقش کاملا موثری در نصب و طراحی پله برقی ایفا کند. پروژه خود را به دست نیروهای زبده ما بسپارید و خیالتان از هر بابتی آسوده‌خاطر باشد. این را نیز فراموش نکنید که سرویس و نگهداری پله برقی باعث افزایش طول عمر پله برقی می شود.

 

نصب پله برقی در ساختمان

یکی از مهم ترین اصولی که در ساختمان های تجاری و غیر تجاری باید رعایت کرد، نصب پله برقی می باشد. در حقیقت با نصب این دستگاه علاوه بر عبور و مرور سریع و آسان افراد، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می گردد.

اورتک این امکان را برای همه افراد فراهم نموده تا به راحتی بتوانند در مکان های عمومی قدم بردارند و عبور کنند. برای نصب نمودن پله برقی در ساختمان ها خیلی چیزها باید مشخص گردد. مثلا روش قرارگیری پله برقی به حالت ضربدری باشد و یا موازی که نوع محل نصب آن را تعیین می کند.

ایمنی پله برقی، ابعاد پله برقی، هماهنگی دکوراسیون و بسیاری از موارد دیگر که هر کدام به نوعی در تولید و نصب انواع پله برقی مراکز و مجتمع ها تاثیر دارند. به همین جهت است که نصب پله برقی نیازمند افراد متخصص می باشد.

ما معمولا برای خدمات رسانی به افراد جهت نصب پله برقی و فروش پله برقی تهران در وهله اول کارشناسان خود را به محل اعزام می کنیم تا با در نظر گرفتن همه شرایط و بررسی های لازمه، عمل نصب را بهترین حالت ممکن و با ایمنی و اطمینان به انجام برسانند.

 

 

نصب استپ پله برقی

استپ پله برقی در واقع به همان پله های پله برقی اشاره دارد که در حفظ امنیت و سلامت عابران نقش بالقوه ای را ایفا می نماید. در هنگام نصب استپ پله برقی برخی نکات را باید رعایت شوند:

 • عرض استپ پله برقی بهتر است که بین 58 و 110 سانتی‌متر باشد.
 • عمق از 38 سانتی‌متر کمتر نباشد.
 • ارتفاع حداقل تا 24 سانتی‌متر باشد.
 • آجدار بودن دیواره های عمودی اهمیت دارد.
 • عمق شیار از 10 میلی‌متر پایین‌تر نباشد.
 • سطح استپ پله برقی نیز نباید موجب لیز خوردن افراد گردد.

 

محل نصب پله‌برقی

قبل از نصب و راه اندازی پله برقی مهم ترین نکته، انتخاب محل مناسب برای نصب می باشد، این محل باید زیر نظز شخصی حرفه ای و کار برد مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد، متخصص تمام جوانب کار را بررسی می کند، ابعاد پله برقی را، میزانی که فضا را اشغال می کند و موارد مهمی دیگر ، زمانی که محل موزرد نظر تایید شد، حالا می تواند شروع به ساخت و سپس نصب آن کرد.

 

نحوه نصب پله برقی و چیدمان آن

معمولا در هنگام تولید و نصب پله برقی کارشناسان از سه نوع چیدمان پله برقی استفاده می کنند، این روش ها را با هم بررسی خواهیم نمود:

 • نحوه چیدمان پله برقی به روش تکی

در طی مراحل نصب پله برقی چیدمان های تکی برای مکان هایی کاربرد دارد که افراد به یک سمت حرکت می کنند.

 • چیدمان به روش موازی

آن دسته از ساختمان هایی که دارای طول و طبقه های زیادی هستند و می خواهند سریع تر به مقصد خود برسند، چیدمان موازی برای این مکان ها می تواند انتخاب هوشمندانه و درستی باشد.

 • نحوه چیدمان پله برقی به روش ضربدری

ما بیشتر برای مراکز تجاری، فروشگاه ها، ادارات و شرکت ها و دیگر ارگان ها چیدمان متقاطع و یا ضربدری را پیشنهاد می نماییم. نصب پله برقی به این شیوه می تواند مزایای بالقوه ای برای عبور و مرور افراد داشته باشد.

 

نکات مهم در هنگام نصب انواع پله برقی

در زمان نصب و طراحی پله برقی یکسری از دستورالعمل هایی هستند که حتما باید رعایت شوند. با هم این نکات را بررسی می نماییم.

 • نصب علائم راهنمای پله برقی و نکات ایمنی در رابطه با آن به گونه ای که قابل تشخیص و روئیت باشد، از ضروریات است.
 • پله برقی ها در هنگام نصب علاوه بر اتصال به برق شهری، لازم است به ژنراتورها نیز متصل باشند تا برق مورد نیاز آن ها در صورت قطع برق هم تأمین گردد.
 • قبل از نصب کارشناسان باید اندازه دقیق را بررسی کرده و متناسب با آن ابعاد پله برقی را طراحی و تعبیه کنند.
 • فراموش نکنید که کار نصب و راه اندازه پله برقی را به شرکت نصب پله برقی و نصاب حرفه ای بسپارید که ما به شما اورتک را پیشنهاد می دهیم.
 • امنیت مهم ترین موضوع در هنگام نصب است، به همین خاطر نصب پله برقی باید متناسب با استانداردهای جهانی باشد.

 

شرکت نصب کننده پله برقی در تهران

تهران به عنوان یک کلان شهر در کشور شناخته شده و برای رفت و آمد جمعیت ها در بیشتر مراکز آن به نصب پله برقی ها می پردازند. نصب کردن پله برقی و رمپ برقی در گروه فنی و تخصصی اورتک به همراه استاندارد EN115 طراحی و راه‌اندازی گردیده و در وهله اول نیز ایمنی و امنیت کارکنان مد نظر قرار می گیرد. شما می توانید کلیه عملیات نصب و راه‌اندازی دستگاه خود را به تیم اورتک بسپارید.

این تیم همواره در زمینه های گوناگون و نصب پله برقی مترو، ایستگاه ها و … تاکنون توانسته افتخارات قابل توجهی به دست‌آورد و به جذب پیمانکاران حرفه ای و آموزش دیده می پردازد.

پروژه خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید. نصب پله برقی با رعایت تمامی استانداردهای لازم و قیمتی مناسب را می توانید تنها با یک تماس از شرکت نصب کننده پله برقی در تهران بخواهید. نصب و طراحی پله برقی در کوتاه ترین زمان ممکن و به سرعت با استفاده از تجهیزات مدرن در این شرکت تولید کننده پله برقی قابل اجراست. نصب پله برقی ایرانی و پیاده رو متحرک در تهران را با اورتک تجربه کنید.

 

نگاهی بر اقدامات اورتک در حوزه نصب و راه‌اندازی پله برقی

 • سرعت عمل در کار و نصب سریع پله برقی
 • به کارگیری حرفه ای ترین و تخصصی ترین نصاب پله برقی
 • ارائه قیمت های مناسب و متناسب با بودجه افراد
 • تخفیف های ویژه تعدد نصب پله برقی
 • ارائه خدمات پله برقی در هر کجایی که مشتری بخواهد
 • به کارگیری تکنسین های با تجربه و مجرب

 

هزینه نصب پله برقی

 

اگر پله برقی را از شرکت اورتک خریداری کنید این امتیاز را شامل می شود که هزینه نصب آن با کمترین هزینه و حتی در مواردی رایگان نصب شود. اما به طور کلی هزینه نصب پله برقی متناسب با سختی و زمان بر بودن نصب سنجیده می شود و نمی توان عدد مشخصی را برای ان بیان کرد.

در مجموعه و گروه تخصصی اورتک از بابت هزینه نصب پله برقی خیالتان راحت باشد. ما ادعا نمی کنیم که ارزان‌ترین قیمت ها را در نظر داریم، آما آنچه را که بتوان به عنوان قیمت مناسب برشمرد را به مشتریان خود ارائه می دهیم. نصب پله برقی برای منزل و  پله برقی پاساژ در مقابل هزینه نصب پله برقی در آپارتمان و مراکز تجاری بسیار کم هزینه تر است.

استفاده از قطعات هیدرولیکی اورجینال و اصل از عوامل مؤثر بر هزینه نصب و تعمیر این نوع از دستگاه ها هستند که ما همواره سعی بر آن داریم تا جهت رضایت مشتریان بهترین قیمت ها را به همراه کیفیتی فاخر ارائه کنیم. همچنین درمورد پیاده روی متحرک و رمپ های متحرک و پله برقی داخلی بخوانید.

 

چه عواملی بر هزینه نصب تاثیر می گذارد

قیمت نصب پله برقی بستگی به عوامل متعددی داشته و در کل نمی توان برای آن هزینه مشخصی در نظر گرفت زیرا باید به دست کارشناسان مورد بررسی قرار بگیرد و بعد از آن هزینه نهایی را به خدمتتان برسانند.

عواملی همچون شیب پله برقی، نوع آن، خانگی و یا تجاری، عرض و ابعاد پله، نوع چیدمان (تکی، موازی، ضربدری)، سرعت پله ‌برقی مذکور و بسیاری از عوامل دیگر که هر کدام بر قیمت طریقه نصب کردن پله برقی تاثیر بسزایی داشته و تعرفه های مختلفی را شامل می گردند.

 

سوالات متداول نصب پله برقی

تنها کافی است که نگاهی بر افتخارات آن شرکت داشته باشید تا به طور کامل با کیفیت خدمات و نصب و تعمیر تخصصی آنان آشنایی داشته باشید. یک شرکت تولیدی و نصب پله برقی در وهله اول رضایت مشتریان را مورد توجه قرار می دهد.

Load More

برای اینکه یک انتخاب آگاهانه و صحیحی داشته باشید ما پیشنهاد می کنیم که نظرات مشتریان را دیده و به بررسی کارنامه تخصصی و حرفه ای اورتک بپردازید. تعداد کارهای انجام شده و امتیاز ها همه ادعایی بر بهترین بودن کار ما است.

Load More

راه های ارتباطی گوناگونی در سایت قرار داده شده است که می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا آن ها به طور کامل شما را راهنمایی کرده و هرگونه اطلاعاتی که در رابطه با قیمت و … دارید را بپرسید.

Load More

5/5 - (2 امتیاز)

24 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.