نگهداری-پله-برقی

نگهداری از پله برقی به دلیل اینکه این وسیله در تماس با انسان هاست از اهمیت بالایی برخوردار است. مراقبت از این وسیله موجب امنیت سلامتی افراد می شود و همچنین به دلیل قیمت بالای این وسیله حفظ و نگداری آن بسیار مقرون به صرفه تر از خرید دوباره این وسیله است به همین دلیل نکات مهم در مورد نگهداری از پله برقی بسیار حائز اهمیت است. شرکت اورتک یکی از تولید کنندگان بنام تولید و فروش رمپ برقی یا پله برقی در کشور است.

امروزه از پله برقی در منازل و پله برقی در محیط های عمومی، زیاد استفاده نمی شود. شرکت اورتک با رعایت تمامی اصول و استانداردهای لازم دست به تولید محصولی  زده که علاوه بر کیفیت خوب ، کاربرد بالایی نیز دارند. اگرچه این محصول با کیفیت بالایی تولید می شود، اما نکات ضروری در مورد نگهداری از پله برقی وجود دارد که باید رعایت شوند. محصولات اورتک با تکیه بر چندین دهه تجربه فنی  و استفاده از متریال و تکنولوژی روز و بر اساس استاندارد EN115 تولید می شوند.

 

انتخاب مجموعه اورتک برای خرید و نصب پله برقی

مجموعه-اروتک-برای-پله-برقی

کمپانی اورتک 15 سال تجربه فنی در زمینه تولید و نصب پله برقی دارد. این کمپانی با بهره گیری از آخرین تجهیزات و تکنولوژی روز، بهترین محصول را به مشتریان خود  تولید و عرضه می کنند.

از جمله مزایای مجموعه اورتک، وجود کارکنان با تجربه در زمینه تولید و اجرای این محصول است. کمپانی اورتک یکی از بزرگترین برندهای منتاژ و ساخت پله برقی در کشور است.

برای نصب پله برقی در ساختمان یا مراکز بزرگ خرید، ابتدا لازم است با کارشناسان مجموعه اورتک مشورت کنید. مجموعه اورتک در زمینه فروش انواع  مدل پله برقی فعالیت می کند. آشنایی با سرویس و نگهداری پله برقی و آموزش نگهداری از پله برقی از سری اقداماتی است که صاحبان این دستگاه ها باید با آن آشنایی داشته باشند.

 

مدل های مختلف پله برقی

 

مهم ترین پارامتر های تعیین کننده قیمت پله برقی

پارامتر های تعیین کننده قیمت پله برقی

  • نوع پله برقی(اوت دور، این دور)
  • طول پله برقی
  • ارتفاع و شیب پله برقی
  • جنس متریال بکار برده شده
  • نحوه نصب
  • پشتیبانی وخدمات پس از فروش

پله برقی یکی از وسایل رفاهی دنیای مدرن است  که سرعت جابه جایی افراد را بالا می برد که از همین جهت از آن در مراکز شلوغ و پر رفت و آمد استفاده می شود. چارلز سیبرگر مخترع پله برقی نام آن این وسیله را ESCLATOR  گذاشت. در نگاه اول به نظر می رسد پله برقی از قطعات و اجزای ساده ای تشکیل شده  اما همین اجزا در کنار هم بسیار کاربردی عمل می کنند.

پله برقی های محیط های عمومی به دلیل ازدحام افراد و رفت و امد بالا باید تحمل وزن بالایی داشته باشند، قطعات مختلف این محصول پس از مدتی مستهلک می شوند و نیاز به تعویض دارند به همین دلیل لازم است از شرکت های معتبر برای طراحی و نصب پله برقی بهره ببرید. ناگفته نماند چگونگی نگهداری از پله برقی هم امری مهم است که نباید از آن غافل شویم در این صورت عمر مفید دستگاه به شدت کاهش می یابد.اما به راستی نگهداری از پله برقی چگونه است؟

 

مراحل مختلف سرویس ونحوی نگهداری از پله برقی به چه شکل است؟

حتما لازم است که یک برنامه منظم برای نگهداری از پله برقی و سرویس آن توسط سرویس کار پله برقی  تعیین  شود تا آسیب و صدمه به پله به کمترین حد خود برسد.

 

موارد مهم در مورد نگهداری از پله برقی عبارت اند از:

نظافت ظاهری پله برقی:

تماس افراد با دستگیره های دو طرف پله برقی به دلیل اصطحکاکی که ایجاد می شود موجب ایجاد گره های سیاه رنگی روی دیواره های پله می شود به همین دلیل تمیزی پله بسیار مهم است.

ایمنی قسمت های الکتریکی پله برقی:

ایمنی بخش های مختلف الکتریکی از قبیل: سنسور، میکروسوئیچ و حسگر اهمیت زیادی دارد. به طور مثال  اگر ترمز الکتریکی پله برقی خراب یا دچار آسیب شود قطعا حرکت پله ها مختل می شود. قسمت های مکانیکی پله نیز ممکن است دچار آسیب شوند.

بلبرینگ ها بخشی از اجزای تشکیل دهنده مکانیکی پله برقی هستند که بسیار مهم هستند، زنجیرها، استپ ها و… نیز جز بخش مکانیکی این وسیله هستند که نیاز به بررسی و مراقبت دارند. بخش های مکانیکی نیاز به روغن کاری مداوم دارند. اینک با نکاتی درباره نگهداری از پله برقی که بسیار مهم هستند آشنا شده اید.

 

بهترین شرکت های تولید پله برقی و پیاده روی متحرک

در سال های اخیر شرکت های تولید کننده پله برقی زیادی برای این وسیله تاسیس شده است. برای انتخاب یک شرکت برای نصب پله برقی ابتدا لازم است ویژگی ها و توانایی های شرکت های تولید کنننده مختلفی را بررسی و مقایسه کنید.

یک شرکت پله برقی خوب دارای ویژگی های مشخصی است. هر شرکتی با توجه به خدماتی که به مشتریان خود ارائه می کند، مزیت های مجزایی نیز دارند. برخورداری از یک پله برقی استاندارد برای همه ی متقاضیان این وسیله حائز اهمیت است.

  1. شرکت تولیدکننده باید خدمات نصب و راه اندازی محصول خود را بر عهده بگیرد.
  2. شرکت تولیدکننده باید از تکنولوژی ها روز دنیا استفاده کند.
  3. تولید محصولاتی با کیفیت و با سر و صدای کم.

پله برقی جزء محصولاتی است که برای این محصول استاندارد های تعریف شده مشخصی وجود دارد. تنها زمانی یک شرکت را در لیست برترین شرکت های تولید کننده پله برقی قرار می دهند که پارامترهای تولید و نصب را به خوبی رعایت کرده باشد، آشنایی با نحوه نگهداری از پله برقی از طریق شرکت های اجرایی برای همه ی مصرف کنندگان این دستگاه ها ممکن است. همچنین در مورد رمپ های متحرک بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.