هزینه نصب پله برقی مترو

پله برقی های امروزی جانشین پله های پر پیچ و خم و طاقت فرسا شده اند و در بیشتر اماکن مثل مترو، مجتمع های تجاری، فرودگاه و فروشگاه های بزرگ و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. هزینه نصب پله برقی مترو یکی از دغدغه کارفرمایان است. ما در اورتک مفتخریم با بهره گیری از طراحان و مهندسان حرفه ای در صنعت ساخت انواع پله برقی و نصب پله برقی توانستیم رضایت مشتریان زیادی را جلب کنیم.

البته اصلا نگران هزینه ها نباشید ما با کمترین قیمت و البته بیشترین کیفیت خدمات خود را ارائه می دهیم. در این مقاله قصد داریم به موضوع چگونگی محاسبه هزینه نصب پله برقی مترو بپردازیم.

 

پله برقی مترو چیست؟

برآورد قیمت نصب پله برقی مترو

پله برقی نوعی بالابر است که افراد را بین طبقات غیر همسان جابه جا می کند و از پله برقی برای جابه جایی افراد بیشتر و سهولت در رفت و آمد استفاده می کنند.

 

ساختار پله برقی مترو

پله برقی مترو مجهز به پله های فلزی و تسمه ای است که شیب آن بین 37 تا 35 درجه می باشد. این پله ها از آلومینیوم با سطح شیاردار در جهت حرکت ساخته شده اند. پله برقی شانه های ثابتی دارند. دستگیره آن از جنس لاستیک است که با الیاف مخصوص متحرک ساخته شده و سرعت آن با سرعت حرک پله های همسان است.

 پله برقی مترو از پایین به بالا و بالا به پایین حرکت می کنند. برخی از پله برقی ها مجهز به حسگر یا چشم الکترونیک هستند که با پا گذاشتن و دریافت اطلاعات از حضور افراد کار می کنند. یکی از مزیت های این پله برقی ها صرفه جویی در مصرف برق می باشد.

روش چیدمان پله برقی مترو

روش چیدمانی حرکت پله برقی در بیشتر متروها در چند طبقه، به روش موازی است. طراحی این پله برقی به گونه ای است که فضای پاگرد به اندازه کافی برای بین پله برقی ها در دو طبقه به شکل متوالی فراهم شده است.

پاگرد پله برقی مترو

پاگرد کاری می کند که از تجمع مسافرین در یک نقطه جلوگیری شود. اگر فاصله دیوار تا انتهای آخرین پله افقی مترو 2000 باشد، باید عرض پاگرد حداقل دو برابر فاصله میان دستگیره های پله برقی مترو باشد. به این ترتیب امنیت مسافران تضمین می شود.

مشخصات پله برقی مترو

زاویه پله برقی باید 30 درجه و تعداد پله های افقی در بالا و پایین حداقل 3 تا باشند. شعاع انحنای سازه اصلی پله و دستگیره ها در سمت پایین حداقل 150 و در بالا 250 میلی متر و شعاع در بالا و پایین 250 میلی متر باشد.

در بیشتر مترو ها از فناوری IP54 برای حفاظت بیشتر از موتور و قطعات الکتریکی استفاده می شود. استیل ضد زنگ در کلیه سطوح خارجی پله برقی مترو به کار برده می شود. نرده عمودی زیر دستگیره پله از نوع ساندویچ پانل زاویه دار است که از مقاومت بسیاری در مقابل ضربه برخوردار است. این پله برقی ها در فضاهای خارجی در برابر باران و برف کاملا مستحکم هستند.

 

هزینه نصب پله برقی مترو چگونه محاسبه می شود

محاسبه هزینه نصب پله برقی مترو

چون مترو در بیشتر ساعات شبانه روز فعالیت می کند و با ترافیک سنگین روبروست. بعد از هر بار رسیدن مترو به ایستگاه های اصلی سیل بزرگی از جمعیت می خواهند که از پله برقی ها برای سوار شدن به مترو یا خارج شدن از ایستگاه استفاده کنند.

به دلیل سطح امینی بالا پله برقی در متروها ، بایستی مشخصات فنی اولیه استاندارد کامل رعایت بشود. در ادامه به المان هایی که روی تخمین قیمت نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارند، اشاره می کنیم.

شرکت اورتک با برخورداری از چندین سال سابقه درخشان در زمینه عرضه، نصب و خدمات پس از فروش پله برقی، به بازار پله برقی و تجهیزات آن تسلط کامل دارد، تمام قیمت نصب پله برقی مترو را به منصفانه ترین شکل برای مشتری برآورد و تمام می کند. طوری که مشتریان با هر سطح بودجه می توانند مدل موردنظرشان را از این شرکت با قیمت مناسب تهیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استعلام هزینه نصب پله برقی مترو و شرایط خرید آن، می توانید با بخش فروش شرکت اورتک تماس بگیرید. همکاران ما در قسمت فروش کلیه اطلاعات را به شما می دهند.

 

برآورد قیمت نصب پله برقی مترو

گفتنی است که هزینه نصب پله برقی مترو نسبت به سایر پله برقی ها گران تر است. چون ظرافیت های بیشتری احتیاج دارد عوامل تاثیر گذار روی

  • جنس مواد اولیه پله

این که جنس پله برقی از آلومینوم یا استیل انتخاب بشود روی نحوه محاسبه نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارد.

  • سرعت پله برقی

سرعت پله برقی یکی دیگر از المان های تاثیر گذار روی تعرفه نصب پله برقی مترو محسوب می شود. سرعت پله برقی از 0.4 متر بر ثانیه یا 0.5 هم روی قیمت نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارد.

  • شیب پله

پله برقی های 30 درجه برای شیب 30 درجه و پله برقی های 35 درجه ای برای سطح زمین 35 درجه ای مناسب هستند. اگر این شیب رعایت بشود امنیت و راحتی را تضمین می کند. شیب پله برقی هم جز عوامل تاثیر گذار روی هزینه نصب و راه اندازی پله برقی مترو به شمار می رود.

  • ظرفیت پله برقی

پس از نصب در انواع IN-DOOR و OUT-DOOR  در اندازه های 60  و 80 و 100 میلی متری و هم چنین ظرفیت های 4500 تا 9000 نفر هم روی محاسبه هزینه نصب پله برقی مترو تاثیرگذار هستند.

  • هزینه تعمیر و سرویس

هزینه تعمیر و سرویس پله برقی به شکل دوره ای یا روتین هم تعرفه هایی دارد که بسته به ارتفاع پله برقی محاسبه می شود.

  • عوامل دیگر

هم چنین قطعات مترو هیدرولیکی و اورجینال بودن این قطعات روی تخمین هزینه نصب پله برقی مترو بی تاثیر نیست. گفتنی است که دستمزد نصب و اندازه و محل استقرار پله برقی هم یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی برآورد هزینه نصب پله برقی مترو می باشند.

سخن آخر

همان طور که در مقاله گفته شد، عواملی که روی هزینه نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارند شامل: سرعت، شیب پله، استفاده از مواد مرغوب و باکیفیت و حجم کار محل استقرار پله برقی می شوند. اورتک به عنوان متخصص ترین شرکت در زمینه ساخت و سرویس و نگهداری پله برقی که متناسب با بودجه شما بهترین کیفیت را در اختیار شما می گذارد.

4.8/5 - (6 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.