بررسی انواع چیدمان پله برقی مترو

آیا می‌دانستید که چیدمان پله برقی مترو و نحوه قرار گیری آنان در هدایت جریان و مسیر حرکت مسافرین اهمیت بالایی دارد؟ آیا تاکنون به این فکر کرده اید که در محیط شلوغ و عمومی مترو بهتر است، چیدمان پله برقی ها به چه صورتی انجام شوند تا رفت و آمد افراد نیز با سهولت انجام پذیرد.

ما در این نوشتار به شما علاقه مندان، انواع چیدمان پله برقی مترو را آموزش خواهیم داد که هر کدام ویژگی ها و قابلیت هایی را به خود اختصاص داده اند. در وهله اول بدانید که یکی از مهم ترین عواملی که نقش کلیدی در هدایت جریان حرکت مسافرین دارد، نوع چیدمان پله برقی مترو است.

شرکت اورتک یک شرکت تولید کننده پله برقی چندین دهه است که با بهره‌گیری از فناوری های روز دنیا که با استانداردهای  EN115 منطبق است  و با تکیه بر تجربیات فنی چندین ساله خود اقدام به طراحی،تولید و فروش پله برقی مترو نموده است.

 این شرکت با استفاده از مواد اولیه مرغوب و تکنولوژهای روز دنیا محصولات با کیفیت و استاندارد را وارد بازار نموده و توجه بسیاری از کارفرمایان را به خود جلب نموده است.

دانستنی هایی درباره چیدمان پله برقی در مترو

شاید برایتان جالب باشد که بدانید درک نکات فنی و نوع طراحی و محل قرار گیری پله برقی ها جزء مواردی هستند که نیازمند دانش فنی عمیق، دقت و توجه دقیق به خواسته ها و محدودیت های مترو می باشند. عدم توجه به نوع چیدمان و درک طراحی صحیح پله برقی ها در مکان های عمومی می تواند کل ساختار، عملکرد و کارایی مترو را مختل کند.

چیدمان پله برقی مترو در کل به سه روش اختصاصی همچون تکی، موازی و ضربدری صورت می پذیرد که مطابق با نوع مکان و طراحی ساختمان تعبیه می گردند.

معمولا یکی از سؤالات پر کاربردی که مخاطبین از کارشناسان اورتک داشته اند، این است که پله برقی ها را به چه روشی نصب کنیم که در جریان حرکت افراد، کاربردی و مفید واقع گردد.

برای انتخاب نوع چیدمان فاکتورهای مهمی وجود دارند که می توان به نيازهاي فيزيکي پروژه، نوع محل نصب، فاصله عمودي و افقي که نیاز است پله برقی ها در آن مستقر شوند، ميزان استحکام پي ساختمان و … اشاره کرد که هر کدام در انتخاب روش های چیدمان پله برقی مترو دخیل هستند.

 

چیدمان پله برقی مترو به صورت تکی

اولین چیدمان پله برقی در مترو که مطمئناً در بسیاری از مکان ها نیز با آن روبرو شده ایم، چیدمان پله برقی در مترو به صورت تکی است. این نوع چیدمان بیشتر در مکان هایی از مترو نصب می گردد که حرکت افراد در کل به یک سمت می باشد و برای رسیدن به پله برقی بعدی نیز به فاصله اندکی نیاز دارند.

به طور کلی می توان گفت که یکی از معمول ترین راهکارهای جا به جایی افراد بین چند سطح غیر هم تراز و متفاوت چیدمان پله برقی مترو به صورت تکی در چند طبقه است. با استفاده از این نوع چیدمان پله برقی دیگر حرکت مسافرین در ساختمان دچار وقفه نخواهد شد و در سریع ترین زمان می توانند خود را به بالا و یا پایین برسانند.

به عنوان مثال؛ هنگامی که حرکت مسافرین به سمت پایین است و در مقابل نیز مسافران می خواهند به سمت بالا حرکت کنند، کارشناسان با بررسی های فنی و تخصصی خود چیدمان تکی  پله برقی مترو را پیشنهاد می دهند. چیدمان پله برقی در مترو به صورت تکی، جزء ساده‌ترین نوع چیدمان پله برقی ها شناخته می گردد و نصب آسانی نیز دارد.

 

چیدمان پله برقی مترو به صورت ضربدری

چیدمان ضربدری پله برقی مترو

چیدمان ضربدری پله برقی مترو یا همان چیدمان متوالی به مسافرین این اجاره را می دهد که بین دو طبقه به راحتی و به سرعت جا به جا گردند، بدون اینکه اتلاف وقت شود.

چیدمان پله برقی مترو به صورت ضربدری مانع از تراکم جمعیت در پاگرد پله برقی ها می گردد و افراد می توانند به راحتی به هر ایستگاه مترو و طبقه ای که می خواهند حرکت کنند. علاوه بر مترو در بسیاری دیگر از مجتمع ها نیز در نصب پله برقی ها از چیدمان ضربدری استفاده می گردد.

یکی از معمول ترین نوع چیدمان ها که در متروهای بزرگ نیز بسیار دیده می شود، چیدمان ضربدری است. ما پیشنهاد می نماییم که در مکان های شلوغ و عمومی همچون مترو ها زمانی که بین دو طبقه فاصله وجود دارد از این نوع چیدمان استفاده کنید تا مسیر حرکت مسافران با سهولت بیشتری انجام گرفته و از طرف دیگر نیز در پاگرد ترافیک ایجاد نگردد. برای رفاه حال افراد چیدمان ضربدری می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد. جهت انتخاب نوع چیدمان پله برقی مترو می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

چیدمان پله برقی مترو به صورت موازی

چیدمان موازی پله برقی مترو

چیدمان موازی پله برقی مترو بستگی به نوع طراحی ساختمان دارد. درواقع این مورد زمانی که فضای پاگرد کافی بین پله‌برقی‌ها در دو طبقه متوالی وجود داشته باشد، می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در مکان های پر تردد عمل کند، زیرا افراد به سرعت این امکان را دارند که در بین طبقات جا به جا شوند و عبور کنند.

ما بیشتر به متروهایی که دارای طول زیادی هستند، چیدمان موازی پله برقی را پیشنهاد می دهیم که علاوه بر عبور و مرور آسان، زیبایی خاصی نیز به محیط اطراف و مترو می بخشد. ما می توانیم چیدمان های موازی را بیشتر در مکان هایی مشاهده نماییم که ازدحام جمعیت و مسافران زیادی در آن جا دیده می گردد که مترو نیز می تواند یکی از این مکان ها باشد.

شما آزاد هستید تا مطابق با سلیقه و نوع طراحی مترو هر کدام از این چیدمان هایی که می خواهید را انتخاب کنید ولی قبل از آن حتما باید اطلاعات دقیقی به دست آورید تا هدایت مسیر مسافران و عبور و مرور آن ها دچار اختلال نگردد. چیدمان پله برقی در مترو به صورت موازی انتخاب خوبی برای متروهایی است که مسافران تا رسیدن قطار بعدی باید به سرعت سکوهای مسافرگیری را ترک نمایند.

 

سخن پایانی

ما در این مقاله هر آنچه که در رابطه با چیدمان پله برقی در مترو نیاز بوده را به حضورتان رساندیم. امیدواریم مطالب گفته شده مفید و کاربردی واقع گردند. مجموعه اورتک با تیم تخصصی و حرفه ای خود همواره آماده هستند تا شما عزیزان را در رابطه با نصب و راه‌اندازی پله برقی های مترو و هزینه نصب پله برقی مترو و خرید قطعات یدکی پله برقی راهنمایی نمایند. هر گونه نظر و سوالی در رابطه با نوع چیدمان و چیدمان پله برقی های مترو دارید را می توانید در پایین این مطلب با ما به اشتراک بگذارید. جهت هرگونه مشاوره و ثبت سفارش  و یا سرویس پله برقی غیرتجاری و پله برقی تجاری با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.