پله برقی هایی که برای مکان ها عمومی مورد استفاده قرار می گیرند به علت استفاده زیاد و تحمل وزن بیشتر افراد نیاز بیشتری به سرویس و نگهداری دارند. برای همین سرویس و نگهداری پله برقی از اهمیت زیادی برخوردار است.

 اورتک شرکت سرویس پله برقی با به کارگیری متخصص ترین سرویس کاران قبل از خرابی کامل دستگاه شما، به کوچکترین ایراد آن می پردازند و خیال شما را از بابت داشتن یک پله برقی با طول عمر بیشتر راحت می سازد.

 

سرویس پله برقی

سرویس پله برقی یک ضروت است. مالکان پله برقی برای حفظ و مراقبت و البته ارتقای کارایی و عمر مفید دستگاه باید یک برنامه منظم برای سرویس و نگهداری پله برقی داشته باشند.

استفاده از این وسیله در اماکنی مانند: مترو(پله برقی مترو)، فروشگاه ها و مراکز تجاری مزیت هایی به همراه دارد. اما عدم سرویس به موقع آن خساراتی را به بار می آورد . حتی اگر از مجهزترین امکانات و مدرن ترین آن ها استفاده می کنید باید به سرویس اصولی و نگهداری از پله برقی هم توجه داشته باشید.

 

 

مراحل سرویس پله برقی

اولین مرحله برای نگهداری و سرویس پله برقی نظافت آن است. اصطحکات ناشی از دستگیره های عمودی دو طرف پله ها، باعث تغییر رنگ پله ها  و سیاه شدن دست افرادی می شود که از آن استفاده می کنند. برای همین اولین رمز نگهداری تمیزی پله هاست.

اینکه ظاهر پله برقی تمیز باشد، اطمینان و اعتماد مسافر را جلب می کند. همان طور که گفته شد، اصطحکاک هندریل مقداری گرده سیاه روی دیواره های نرده ایجاد می کند که باعث کثیف شدن لباس و دست افراد می شود. اگر مسافر متوجه این کثیفی شود اطمینان خود را از ایمنی دستگاه هم از دست می دهد. پس به تمیز کردن پله برقی اهمیت دهید.

 

 

بررسی قطعات الکتریکی دستگاه

قطعاتی مانند میکروسوئیچ سنسور ترمز الکتریکی جز قطعات حساس پله برقی ها هستند. برای همین سرویس این قطعات خیلی مهم است. اگر اختلالی در یکی از این قطعات پیش بیاید پله برقی از کار می افتد و در برخی موارد ایمنی افراد مختل می شود. این مشکلاتی مانند عدم ایمنی را به همراه دارد که باعث می شود که افراد با اطمینان نتواند از پله برقی پاساژ یا فروشگاه استفاده کنند.

 

بررسی قطعات مکانیکی دستگاه

. پله برقی ها از زنجیرها بلبرینگ ها و رولرها و گادیها و مجموعه ای از استپ تشکیل شده اند. در صورت بروز مشکل در این قطعات کارکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود. برای همین پله برقی باید توسط افراد متخصص سرویس شوند . برای سرویس این قطعات از دستگاهای روغن کاری و پمپ روغن استفاده می شود که عمر این قطعات و البته پله برقی شما را افزایش می دهد

روغن کاری زنجیرها از نکات مورد اهمیت در سرویس قسمت مکانیکی دستگاه به شمار می روند. در صورتی که روغن کاری صورت نگیرید، باعث اصطحکاک زنجیر محرک می شود. این موضوع یک مشکل بزرگ است که می تواند هزینه های سنگین محتملی در بر داشته باشد.

 

تجدید اعتبار تجهیزات

این که اعتبار دستگاه تان را بالا ببرید، یک گام بلند در جهت سرویس و نگه داری طولانی مدت پله برقی برداشته اید. این به معنی تجمل گرایی نیست. بلکه راهی برای جذب بیشتر افراد برای بازدید از فروشگاه یا پاساژ شماست. افزایش بازدید مساوی است با افزایش سوددهی.

اما اگر این دستگاه تان از کار بیفتد و مکررا دچار خرابی شود، حتی برای مدت کوتاه هم می تواند شما را متحمل ضرر و زیان بکند. روش سرویس و نگهداری انواع پله برقی به شکل اصولی و تخصصی و توسط افراد متخصص و مجرب به شما کمک می کند که هم میزان اعتبارتان را با استفاده تجهیزات لازم بالا ببرید و هم این که به سوددهی برسید.

 

مزیت های سرویس و نگهداری پله برقی

در ادامه به مزایای سرویس پله برقی می پردازیم

  • اطمینان از هزینه های از کار افتادگی پله برقی

خیلی ها به غلط فکر می کنند که فقط برای تعمیرات دستگاه ها باید هزینه کنند. اما با نادیده گرفتن سرویس به موقع و هم چنین روغن کاری اصولی قطعات وابسته به دستگاه آن بازدید مشتری را از دست می دهند. این هم باعث می شود تا کسبه حاضر در خصوصا مجتع های تجاری، نتوانند پاسخ گوی نیاز مشتری خود باشند. همین کار اعتبار پاساژ شما را زیر سوال می برد.

  • سودآوری زیاد از احساس مثبت افراد

اگر افراد هنگام سوار شدن و استفاده از پله برقی مجتمع تجاری یا فروشگاه شما احساس امنیت داشته باشند این تاثیر شگرفی در سود دهی شما می گذارد. پله برقی که صدای قیژ قیژ می دهد و لوازم و قطعات آن فرسوده و ظاهر آن قدیمی است احساس نامناسب بودن محیط را به افراد القا می کند.

 مشتری بالقوه ممکن است احساس عدم احترام به دست بیاورد و دیگر از پاساژ تجاری شما خرید نکند. این موضوع می تواند باعث عصبانیت کسبه و کاهش فروش آن ها بشود. تمام کسبه این مشکل را از چشم صاحبان مجتمع ها می دانند که با عدم سرویس به موقع پله برقی این مشکلات ایجاد شده است.

  • افزودن به ارزش ساختمان

وقتی مرتبا به فکر سرویس دهی پله برقی خود باشید. در واقع به ارزش ساختمان خود اضافه می کنید. به این شکل بهتر می توانید توجه مشتری یا مستاجران خود را جلب کنید. این می تواند یک چشم انداز وسیع بالقوه از درآمدی که در آینده به دست می آورید به شما بدهد. ارتقای ارزش ساختمان از افزایش بهره وری پله برقی به دست می آید.

  • اجاره دادن واحدهای تجاری با نرخ جدید

هیچ کدام از عوامل تاثیری که پله برقی ها روی مجتمع شما می گذارند، ندارند. تجهیزات منسوخ شده هدر دادن انرژی را افزایش می دهد و البته که وقتی سوخت به هدر برود، هزینه ها هم زیاد می شود. در واقع، این پله برقی های خراب حاکی از یک مدیریت غلط هستند. و هیچ کس به یک مدیر بی کفایت اعتماد نمی کند.

 

مرکز سرویس پله برقی تهران

شرکت تولید کننده پله برقی اورتک به عنوان مجموعه سرویس پله برقی با سال ها تجربه در زمینه سرویس و نگهداری از انواع پله برقی می تواند با استفاده از سرویس کاران کارآزموده از خرابی ها و خطرات که عدم سرویس به دنبال دارد، جلوگیری کند. سرویس کاران مجرب اورتک، طبق چک لیست سرویس پله برقی اقدام به بررسی و سرویس و تعمیرات پله برقی و پله برقی برای منزل می کنند.

 

هزینه سرویس پله برقی چقدر است؟

هزینه پله برقی ایرانی و پله برقی تک نفره و قطعات یدکی پله برقی به عواملی مانند تعمیری یا تعویضی بودن قطعات، مشکل دستگاه و عوامل دیگر بستگی دارد که البته هزینه ای که بابت سرویس و نگهداری پله برقی می پردازید در برابر هزینه تعمیر خرابی های این دستگاه و قیمت پله برقی در آینده کاملا ناچیز است.

سخن آخر

سرویس پله برقی تهران اورتک به راحتی می تواند راهی برای افزایش ارزش ساختمان تجاری و سوددهی آن باشد. اگر تجهیزات این دستگاه را به روز کنید، در کاهش مصرف انرژی هم تاثیر می گذارد. شرکت اورتک به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات در زمینه سرویس و نصب پله برقی و پله برقی تجاری و پیاده روی متحرک و پله برقی داخلی است.

 

سوالات متداول سرویس و نگهداری پله برقی :

سرویس کاران متخصص ما بعد از بررسی بخش های مختلف پله برقی تمام نواقص و معایب قطعات وابسته به آن را برطرف می کنند. اگر دستگاه نیاز به روغن کاری داشت با استفاده از تجهیزات پیشرفته و دستگاه های روغن کاری به بهترین شکل به سرویس پله برقی شما می پردازند

استفاده از تکنولوژی پیشرفته • قطعات مرغوب و باکیفیت • دوام و استحکام زیاد • سرو صدای بسیار کم

Load More

5/5 - (3 امتیاز)

33 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.