پله برقی های امروزی جانشین پله های پر پیچ و خم و طاقت فرسا شده اند و در بیشتر اماکن مثل مترو، مجتمع های تجاری، فرودگاه و فروشگاه های بزرگ و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. مترو یکی از مکان هایی می باشد که به شدت به پله برقی نیاز دارد در نتیجه هزینه نصب پله برقی مترو یکی از دغدغه کارفرمایان شده است.

ما در اورتک مفتخریم با بهره گیری از طراحان و مهندسان حرفه ای در صنعت ساخت انواع پله برقی و نصب پله برقی توانستیم رضایت مشتریان زیادی را جلب کنیم. اصلا نگران هزینه ها نباشید ما با کمترین قیمت و البته بیشترین کیفیت خدمات خود را ارائه می دهیم. در این مقاله ما قصد داریم به موضوع چگونگی محاسبه هزینه نصب پله برقی مترو بپردازیم.

ساختار پله برقی مترو

پله برقی ها مجهز به پله های فلزی و تسمه ای هستند که شیب آن ها بین 20 تا 35 درجه می باشد. . این پله ها از آلومینیوم با سطح شیاردار در جهت حرکت ساخته شده اند. پله برقی شانه های ثابتی دارند. دستگیره آن از جنس لاستیک است که با الیاف مخصوص متحرک ساخته شده و سرعت آن با سرعت حرکت پله ها همسان است.

پله برقی مترو از پایین به بالا و بالا به پایین حرکت می کنند. برخی از پله برقی ها مجهز به حسگر یا چشم الکترونیک هستند که با پا گذاشتن و دریافت اطلاعات از حضور افراد کار می کنند. یکی از مزیت های این پله برقی ها صرفه جویی در مصرف برق می باشد.

روش چیدمان پله برقی مترو

روش چیدمانی حرکت پله برقی در بیشتر متروها در چند طبقه، به روش موازی است. طراحی این پله برقی به گونه ای است که فضای پاگرد به اندازه کافی برای بین پله برقی ها در دو طبقه به شکل متوالی فراهم شده است.

پاگرد پله برقی مترو

پاگرد کاری می کند که از تجمع مسافرین در یک نقطه جلوگیری شود. اگر فاصله دیوار تا انتهای آخرین پله افقی مترو 2000 باشد، باید عرض پاگرد حداقل دو برابر فاصله میان دستگیره های پله برقی مترو باشد، به این ترتیب امنیت مسافران تضمین می شود.

مشخصات پله برقی مترو

زاویه پله برقی

باید 30 درجه و تعداد پله های افقی در بالا و پایین حداقل باید 3 عدد باشند. شعاع انحنای سازه اصلی پله و دستگیره ها در سمت پایین باید حداقل 150 و در بالا 250 میلی متر و شعاع در بالا و پایین 250 میلی متر باشد.

در بیشتر مترو ها از فناوری IP54 برای حفاظت بیشتر از موتور و قطعات الکتریکی استفاده می شود. استیل ضد زنگ در کلیه سطوح خارجی پله برقی مترو به کار برده می شود. نرده عمودی زیر دستگیره پله از نوع ساندویچ پانل زاویه دار است که از مقاومت بسیاری در مقابل ضربه برخوردار است. این پله برقی ها در فضاهای خارجی در برابر باران و برف کاملا مستحکم هستند.

 

برآورد قیمت نصب پله برقی مترو

هزینه نصب پله برقی مترو چقدر است؟ چون مترو در بیشتر ساعات شبانه روز فعالیت می کند و با ترافیک سنگین روبروست بعد از هر بار رسیدن مترو به ایستگاه های اصلی سیل بزرگی از جمعیت می خواهند که از پله برقی ها برای سوار شدن به مترو یا خارج شدن از ایستگاه استفاده کنند.

به دلیل سطح ایمنی بالا پله برقی در متروها ، باید مشخصات فنی اولیه استاندارد کامل رعایت بشود. در ادامه به المان هایی که روی تخمین قیمت نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارند، اشاره می کنیم.

گفتنی است که قیمت پله برقی مترو نسبت به سایر پله برقی ها گران تر است چون به ظرفیت بیشتری احتیاج دارد. عوامل تاثیر گذار روی هزینه شامل موارد زیر می باشد :

  • جنس مواد اولیه پله

این که جنس پله برقی از آلومینوم یا استیل انتخاب شود روی نحوه محاسبه نصب پله برقی مترو تاثیر می گذارد.

  • سرعت پله برقی

سرعت پله برقی یکی دیگر از المان های تاثیر گذار بر تعرفه نصب محسوب می شود. سرعت پله برقی از 0.4 متر بر ثانیه یا 0.5 متر بر ثانیه می باشد.

  • شیب پله

اگر این شیب رعایت شود امنیت و راحتی را تضمین می کند. شیب پله برقی هم جز عوامل تاثیر گذار روی هزینه نصب و راه اندازی پله برقی مترو به شمار می رود.

  • ظرفیت پله برقی

پس از نصب پله برقی های IN-DOOR و OUT-DOOR  در اندازه های 60  و 80 و 100 میلی متری و هم چنین ظرفیت های 4500 تا 9000 نفر هم روی محاسبه هزینه نصب پله برقی مترو تاثیرگذار هستند.

  • عوامل دیگر

هم چنین قطعات مترو هیدرولیکی و اورجینال بودن این قطعات روی تخمین هزینه نصب پله برقی مترو بی تاثیر نیست. گفتنی است که دستمزد نصب و اندازه و محل استقرار پله برقی هم یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی برآورد هزینه نصب آن می باشد.

 

هزینه نصب پله برقی مترو چگونه حساب می شود؟

شرکت اورتک با برخورداری از چندین سال سابقه درخشان در زمینه نصب و قیمت فروش پله برقی این امور را به منصفانه ترین شکل برای مشتریان عزیز انجام می دهد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استعلام هزینه نصب پله برقی مترو و شرایط خرید آن، می توانید با بخش فروش شرکت اورتک تماس بگیرید. همکاران ما در قسمت فروش کلیه اطلاعات را به شما می دهند.

سخن آخر

همان طور که در مقاله گفته شد، عواملی که روی هزینه نصب پله برقی مترو و قطعات یدکی پله برقی تاثیر می گذارند شامل: سرعت، شیب پله، استفاده از مواد مرغوب و باکیفیت و حجم کار محل استقرار پله برقی می شوند. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما می توانید با مشاهده راه های ارتباطی با شرکت ما در ارتباط باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.