پله-برقی-مارپیچ

معماری همگام با پیشرفت تکنولوژی مسیر تکامل خود را طی کرد و به مرحله خاصی از ساخت و ساز رسید. در این مرحله از ساخت و ساز داده های سه بعدی بر نقشه های دو بعدی برتری یافتند. یکی از داده های سه بعدی، معماری پله برقی مارپیچ است. این پله برقی در قلمرو فناوری معماری، ساختار منحصر به فردی دارد.

این نوع پله برقی دارای ساختاری سبک، عایق و بسیار مقاوم در برابر ضربه است اوج استفاده از این نوع پله برقی در ساختمان ‌هایی آشکار شده است که سطح بالاتری از طراحی و برنامه‌ ریزی پیچیده را در خود جای داده‌ اند. در این مقاله می خواهیم در مورد کاربرد پله برقی های مارپیچی مطالبی بیان کنیم.

 

کاربرد پله برقی مارپیچی

کاربرد-پله-برقی-مارپیچی

شانگهای، کویت و لاس وگاس از جمله شهر هایی هستند که در معماری ساختمان ها از پله برقی در یک مارپیچ جذاب و زیبا استفاده کرده اند. مراکز خرید و فروشگاه های خرده فروشی در این کشور ها معماری بی نظیری دارد و پله برقی از نوع مار پیچی در این مکان ها جلب توجه می کند.

پله برقی های مارپیچ شکل، محصول فناوری پیچیده ای است که طراحی، آنها تنها با دانش گسترده مهندسین خبره صورت گرفته است. با کاربرد پله برقی مارپیچ ، بسیاری از پتانسیل های نهفته در طراحی مورد توجه طراحان قرار گرفت. زیرا چنین سازه‌ های منحنی به معماران اجازه می ‌دهد تا آزادانه‌ تر نقشه ساختمان را طراحی کنند.

با اینکه این سازه بسیار شیک و جالب توجه است اما در همه مکان ها نمی توان از این نوع معماری استفاده کرد لذا تنها در موارد خاص می توان از پله برقی به شکل مارپیچ در طراحی ساختمان بهره گرفت.

 

پله برقی های مارپیچ برای چه مکان هایی مناسب است؟

یکی از مکان های قابل استفاده از پله برقی های مارپیچ فضا های باز و مراکز خرید و موسسات بزرگ است؛ زیرا این نوع سازه مکانیسم پیچیده دارد و فضای زیادی لازم دارد.

خصوصیت پله برقی های مارپیچ خلاقیت شگفت انگیز و پردازش بسیار دقیق پله برقی ها از طریق زنجیرهای مخصوص است. زنجیر های مورد استفاده در این سازه طوری طراحی شده که قادر به پاسخگویی به زوایای مختلف حرکت است. در طراحی و ساخت ریل ها و هندریل های این سازه نوعی ابتکار بی نظیر صورت گرفته که انعطاف پذیری مطلوبی در مقابل حرکت مارپیچی به خود می گیرند.

بزرگترین پله برقی مارپیچ به فروشگاه بزرگ دایمارو در شانگهای تعلق دارد. این سازه عظیم در دهلیز مرکزی فروشگاه نصب شده است و شش طبقه از این فروشگاه بزرگ را سرویس  می دهد.

 

مزایای استفاده از پله برقی های مارپیچ

مزایای-پله-برقی-های-مارپیچ

پله برقی های مارپیچ یک نوع جالب از پله برقی است که مزایای بسیار زیادی دارد. طراحی بسیار پیچیده و چشم انداز بی نظیر این سازه ها احساس حیرت انگیز را برای مسافران در مراکز خرید، هتل های بزرگ و سایر مراکز تفریحی به ارمغان می آورد.

برخی از مزایای پله برقی مارپیچی عبارتند از:

  • چشم انداز بی نظیر
  • خلاقیت در ساخت
  • پردازش بسیار دقیق
  • در دسترس بودن قطعات
  • قابلیت استفاده در فضا های باز

 

سخن پایانی

محصولات اورتک با تکیه بر چند دهه تجربیات فنی و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا منطبق با استاندارد EN115 طراحی می شود. مهندسان در طراحی و ساخت و نصب پله برقی از مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی پیشرفته استفاده می کنند که منجر به تولید محصولاتی با کیفیت و پیشرفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع پله برقی بهتر است با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

همچنین این شرکت در زمینه فروش و نصب انواع پله برقی از جمله پله برقی فضای باز ، مترو ، پله برقی پاساژ ، تجاری ، پله برقی داخلی و … خدمات شایانی را برای مشتریان خود به همراه دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.